افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 2 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

عطا افشا کرد/ توزیع سلاح برای برهم زدن امنیت مزار شریف

عطامحمدنور

طی یک نشست خبری در ولایت بلخ که بصورت زنده از تلویزیون پخش شد عطا محمد نور والی بلخ به بسیاری از موضوعات اشاره کرده و دست به  افشاگری زد.

عطامحمد نور بار دیگر اعلام کرد تا زمانی که مذاکرات حزب جمعیت اسلامی با ارگ ریاست جمهوری به نتیجه نرسد به فعالیت خود من‌حیث والی بلخ ادامه خواهد داد.

وی در ادامه رهبران حکومت وحدت ملی را به تلاش برای حذف رهبران جهادی و ترویج نظام سکولاریستی در افغانستان متهم کرد.

عطامحمد نور به رهبران حکومت وحدت ملی هشدار داد که افغانستان یک سرزمین اسلامی بوده و ترویج نظام سکولاریستی زیر نقاب اسلام برای مردم مسلمان کشور پذیرفتنی نخواهد بود.

رییس اجراییه حزب جمعیت اسلامی گفت: می‌دانم از گذشته با مجاهدین مشکل داشته‌اید و با وجود عفو عمومی که بعد از دوران جهاد با شوروی صادر کردیم اما هنوز عقده‌هایتان را نگه داشته‌اید اما بهتر است عقده‌ها را کنار گذاشته و دست از حذف رهبران جهادی بردارید.

وی افزود: یک چهره مخرب و جاسوس تلاش می‌کند تا مرا بد معرفی کند، گویا ما مانعی در برابر پروژه‌های آنها هستیم؛ بله اگر داعش پروژه شما است ما از اجراییه شدن آن جلوگیری خواهیم کرد.

رییس اجراییه حزب جمعیت اسلامی تاکید کرد که هرگز اجازه نمی‌دهد که فقر و ناامنی بر ولایت بلخ تحمیل شود و گروه تروریستی داعش درین ولایت فعالیت کند.

عطامحمدنور با اشاره به حکومت وحدت ملی اظهار داشت: این چه منطق اشتباهی است که از تروریست‌ها حمایت صورت می‌گیرد اما کسانی که با تروریزم جنگیدند و در تشکیل نظام کنونی افغانستان نقش داشتند مورد حذف قرار می‌گیرند.

این در حالی است که حکمتیار رهبر حزب اسلامی که تحت حمایت ارگ ریاست جمهوری قرار دارد متهم به حمایت از گروه تروریستی داعش و ایجاد اختلافات قومی در افغانستان است.

رییس اجراییه حزب جمعیت اسلامی افغانستان گفت: در مهمانخانه‌های شورای امنیت ملی به برخی از افراد جنایتکاری که از ولایات بلخ و سمنگان به کابل فراخوانده شده بودند اسلحه و پول توزیع شده است تا امنیت شهر مزارشریف را برهم بزنند.

وی در ادامه افزود: به کسی اجازه نمی‌دهد شهر مزار شریف را به آشوب بکشد و تاکید کرد که هر نوع حرکت تخریبی را با قاطعیت پاسخ خواهد داد.

عطامحمد نور همچنین با درج قومیت در تذکره‌های برقی مخالفت کرد.

وی تاکید کرد که پیش از این اکثریت نماینده گان شورای ملی پلان توزیع تذکره‌های برقی بدون درج واژه قومیت را تصویب کرده بودند و نیازی نبود تا اشرف غنی اقدام به تغییر قانون برای درج واژه قومیت در تذکره‌های جدید می‌کرد مگر اینکه به دنبال تشدید اختلافات قومی در افغانستان باشد.

رییس اجراییه حزب جمعیت اسلامی با اشاره به اینکه حکومت مرکزی از قول‌اُردو شاهین خواسته بود تا برای تغییر رهبری در ولایت بلخ اقدام کند گفت: نیروهای اردوی ملی اجازه ندارند اسلحه خود را به سمت مردم نشانه بگیرند و او از اردوی ملی ترسی ندارد.

عطامحمدنور تاکید کرد تا زمانیکه مذاکرات حزب جمعیت اسلامی با ارگ ریاست جمهوری نهایی نشود در برابر ظلم و زورگویی تسلیم نشده و از ولایت بلخ کناره گیری نخواهد کرد.

این در حالی است که ذبیح‌الله فطرت معاون سخنگوی حزب جمعیت اسلامی اخیرا از احتمال آغاز مذاکرات رهبری این حزب با ارگ ریاست جمهوری خبر داده بود.

 1. ﺫﺑﻴﻊ اﻟﻠﻪ ﺣﻴﺪﺭﻱ :

  ﺯﻧﺪﺑﺎﺩ

 2. Saboor M Afrus :

  نخير براي نا امني ني بلكه براي سركوبي اغتشاش چيان اين كار انجام خواهد
  تا بي بند وباران و اشوب گران رادرس بدهند و مردم شريف بلخ را از شر اين شيطان نجات دهند

 3. Qais Jan Ashoq :

  زنده باد استاد عطا محمد نور

 4. فرزاد هوشمند :

  زنده باد خداونداتحادواتفاق رانصیب همه امت مسلمان ما کند

 5. Faisal Ofiany :

  نور زنده باد

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار