افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 9 ژوئن , 2012 لینک کوتاه خبر :

عضویت یک زن در بانک مرکزی برای اولین بار!

رییس جمهور کرزی به تازگی دو تن به شمول یک زن را برای عضویت در شورای رهبری د افغانستان بانک (بانک مرکزی)، معرفی کرده است.
نرگس نهان و محمد یاسین عثمانی از اعضای جدید شورای رهبری بانک مرکزی، امروز (شنبه) رسماٌ توسط نورالله دلاوری رییس عمومی این بانک، به کارمندان بانک مرکزی معرفی شدند.
د افغانستان بانک (بانک مرکزی) بالاترین مرجع تصمیم گیرنده در بخش اقتصادی است که مدیریت سیاست های گذاری های اقتصادی کشور را به عهده دارد.
تعیین خصور اساسی اقتصادی، چاپ و نشر پول، نگهداری اسعار و نظارت بر بانک های خصوصی (غیر دولتی) از عمده ترین وظایف بانک مرکزی به شمار می رود.

نرگس نهان اولین زن در تاریخ تشکیل بانک مرکزی است که بنا به موافقت رییس جمهور عضویت شورای عالی رهبری این بانک را کسب کرده است.
بانک مرکزی یا د افغانستان بانک 60 سال پیش از امروز (1331 خورشیدی) رسماً در تشکیل دولت آن زمان تاسیس شد.
خانم نهان از انتخابش به این سمت ابراز قدردانی کرده گفت که همه تلاش خود را می کند تا در میان هیئت رهبری بانک مرکزی مفید واقع شود.
شواری عالی بانک مرکزی متشکل از 7 عضو است که با تایید رییس جمهوری یک نفر به عنوان رییس، یک نفر معاون و 5 نفر دیگر در بخش های اداری، اقتصادی و حقوقی این بانک کار می کنند.
نورالله دلاوری رئیس بانک مرکزی در مراسم معرفی اعضای جدید شورای رهبری این  بانک گفت که دو عضو معرفی شده به هیچ گروه سیاسی ارتباط ندارد و پیش از این نیز در پست های مختلف ادارات دولتی کار کرده اند!!

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار