افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 12 اکتبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

عرضه خدمات پُستی در کشور با کندی مواجه است

ناامنی، نبود ترانسپورت زمینی و هوایی منظم و نداشتن آدرس های دقیق منازل سبب شده تا عرضه خدمات پُستی را در کشور با کندی مواجه سازد.

 

وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی افغانستان می گوید: ناامنی ها و نبود آدرس های دقیق عرضه خدمات پُستی را در کشور با مشکل مواجه ساخته است.

 

با آنکه تکنالوژی معلوماتی در افغانستان نسبت به هر زمان دیگر گسترش یافته است: اما وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی می گوید: خدمات پُستی از سوی افغان پست در داخل و خارج کشور ادامه دارد.

 

مقامات وزارت مخابرات و تکنالوژی این سخنان را دیروز در مراسم تجلیل از روز جهانی پست بیان کردند.

 

بریالی حسام معین تخنیکی این وزارت گفت: با پیشرفت تکنالوژی معلوماتی ارایه خدمات پُستی در کشور نیز شفاف و آسانتر صورت می گیرد:

 

” خدمات پستی ورودی و صدوری در داخل و خارج کشور طی سال روان بالغ از سه و نیم میلیون قلم بوده که مجموع عواید 227 میلیون افغانی را تشکیل می دهد. وزارت مخابرات سعی می کند تا با تشویق رقابت سالم و جلب سرمایه گذاری برای رسانیدن خدمات به مردم افغانستان پیشتاز باشد.”

 

آقای حسام همچنان گفت: در حال حاضر بر علاوه افغان پُست، 5 شرکت خصوصی نیز خدمات پُستی را در کشور انجام می دهند.

 

به گفته وی، این شرکت ها بر علاوه اینکه خدمات پُستی را در داخل کشور انجام می دهند در شماری زیادی از کشور های جهان نیز نامه، پارسل، اموال و پول نقد را انتقال می دهند.

 

به اساس معلومات وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی افغانستان، هم اکنون در این کشور 3500 پسته خانه و 35000 پست بکس وجود دارد که 25 پسته خان در کابل فعالیت می کند.

 

به گفته مقامات این وزارت، به شمول افغانستان 192 کشور جهان عضویت اتحادیه جهانی پُست را دارند.

 

اما آنان می گویند که ناامنی، نبود ترانسپورت زمینی و هوایی منظم و نداشتن آدرس های دقیق منازل سبب شده تا عرضه خدمات پُستی را در کشور با کندی مواجه سازد.

 

از سوی هم مردم عام می گویند: قیمت خدمات پُستی در کشور زیاد بوده و این خدمات به وقت معین آن صورت نمی گیرد.

 

دو تن از باشنده های کابل در مورد می گویند:

 

” خدمات پُستی در کابل بسیار به کندی می باشد اگر بخواهیم چیزی را از کابل پُست نمائیم هزینه آن بسیار بالا است و وقت زیاد را در بر می گیرد چندی پیش من در جرمنی هزینه آن بسیار زیاد بود و وقت زیاد را هم در بر گرفت.”

 

وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی می گوید: تلاش ها به هدف ایجاد رقابت های سالم میان شرکت های خدمات پُستی جریان دارد تا قیمت خدمات پُستی کاهش یافته و این خدمات به موقع صورت گیرد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار