افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 21 نوامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

عدم اشتراک نماینده گان افغانستان در نشست امنیتی هالیفکس

پرچم افغانستان
نماینده گان افغانستان در نشست امنیتی هالیفکس که با موضوع تروریزم برگزار شد به دلایل نامعلومی حضور نیافته اما برخی رسانه‌ها اعلام کردند که داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه کشورمان قرار بود در این نشست حضور یابد.

نشست امنیتی بین‌المللی هالیفکس با حضور اعضای ناتو و دیگر کشورهای جهان در مورد مبارزه با تروریزم به مدت 3 روز تا بیستم نووِمبر در کانادا برگزار شد.

در این نشست که افغانستان نیز دعوت شده بود، هیچ نماینده‌ای حضور نیافت.

برخی از رسانه‌ها پیش از این، از حضور عبدالله حبیبی»وزیر دفاع افغانستان در کانادا خبر داده بودند ولی وزارت دفاع حضور وزیر دفاع کشور را در نشست امنیتی هالیفکس رد کردند.

محمد رادمنش معاون سخنگوی وزارت دفاع گفت که از افغانستان نیز برای حضور در نشست هالیفکس دعوت شده بود ولی وزیر دفاع افغانستان در این نشست حضور نیافت.

معاون سخنگوی وزارت دفاع افزود که در نشست امنیتی هالیفکس درباره مبارزه با تروریزم گفت‌وگو صورت گرفته است که شواهدی از کشورهای حامی و پناهگاه‌های امن تروریست‌ها در این نشست نیز ارایه شده است.

محمد رادمنش گفت که قرار بود داکتر عبدالله رییس اجراییه حکومت وحدت ملی به نماینده گی از افغانستان در نشست امنیتی هالیفکس اشتراک کند.

ریاست اجراییه حکومت وحدت ملی از اظهار نظر در مورد دلیل عدم اشتراک داکتر عبدالله عبدالله در این نشست خودداری می‌کند.

برخی از کارشناسان بر این باورند که اشتراک در نشست امنیتی هالیفکس برای افغانستان می‌توانست ارزنده باشد چرا که دولت کابل با بحران عدم امنیت مواجه است.

این کارشناسان می‌گویند که عدم حضور افغانستان در این نشست امنیتی ناکارآمد بودن حکومت وحدت ملی را نشان می‌دهد چرا که اختلافات دو رهبر بر سر قدرت شدیدن باعث گسترش فساد و ضعف شدید عملکرد حکومت وحدت ملی شده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار