افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 21 ژانویه , 2016 لینک کوتاه خبر :

عبدالوهاب وردک: افزایش مهارت‌های نیروهای هوایی افغانستان ستودنی است

عبدالوهاب وردک فرمانده نیروی هوایی ارتش در ادامه با بیان اینکه افزایش مهارت‌های نیروهای هوایی افغانستان ستودنی است گفت که

 

مقام‌های ارتش می‌گویند که بسته بندی چرخبال‌های کمک شده هند به افغانستان به پایان رسیده و قرار است، هفته آینده از این چرخبال‌ها برای نخستین بار در نبرد هلمند کار گرفته شود.

 

مقام‌های وزارت دفاع ملی کمک‌های اخیر جهان به نیروهای هوایی افغانستان را مهم می‌دانند و می‌گویند که طالبان، القاعده و داعش دشمن همه کشورها هستند و افغانستان باید در سرکوب این گروه ها کمک شود.

 

غلام سخی احمدزی معاون تأمینات وزارت دفاع ملی در مراسمی که دیروز با حضور اتشه نظامی هند در کابل برگزار شد اظهارداشت: “ما همیشه از سوی کشور دوست و برادر، هندوستان کمک شده ایم و این چرخبال‌های نظامی که به افغانستان رسیده و بسته بندی شده از این به بعد به نیروهای هوایی ما کمک بسیاری خواهد کرد تا با تروریستان مبارزه کنند.”

 

عبدالوهاب وردک فرمانده نیروی هوایی ارتش در ادامه با بیان اینکه افزایش مهارت‌های نیروهای هوایی افغانستان ستودنی است گفت که در گذشته افغانستان یک کندک از چرخبال‌های “می ۲۴ دی” در اختیار داشت و پسانتر این چرخبال ها به نام “می ۳۵” استفاده می شد که در جریان جنگ‌های داخلی همه تجهیزات این فرماندهی از بین رفتند و افغانستان توانست در بیش از یک دهه گذشته شماری از هواپیماها و چرخبال های ترانسپورتی را از غرب به ویژه ایالات متحده امریکا به دست آورد.

 

این مقام ارتش اظهارداشت: “این چرخبالها بسیار به اقلیم و اراضی ما مناسب است و میتواند که بسیار نیروهای زمینی را روحیه بدهد و تروریستان را نابود کند. همینگونه که هند و امریکا به ما کمک کردند ما به کمکهای بیشتر نیاز داریم به خاطری آنکه طالب؛ داعش و القاعده تنها دشمن ما نیست و میتوانند به هر کشوری آسیب وارد کنند.”

 

سوجت ناراین اتشه نظامی هند در کابل نیز در ادامه این مراسم افزود: “بسیار خوشحال هستیم که این چرخبال ها بسته بندی شدند و آماده پرواز شده اند. ما افغانستان را دوست نزدیک خود می دانیم و کمک های بیشتر خواهیم کرد.”

 

پس از کمک چرخبال‌های نظامی هند به افغانستان، ایالات متحده امریکا نیز روز جمعه هفته پیش چهار هواپیمای نظامی “ای ۲۹” سوپر توکانوی برازیلی را به نیروهای افغان سپرد، قرار است تا سال ۲۰۱۹ ۱۶ بال دیگر این هواپیماها به کابل سپرده شود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار