افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 21 آگوست , 2014 لینک کوتاه خبر :

عبدالله و اشرف غنی ما را مضحکه جهانیان کرده اند!

 

در کجای جهان دیده اید که یک انتخابات هفت میلیون نفری پنج ماه به طول انجامد و ناظران دو تیم انتخاباتی هر روز مثل خروس جنگی به جان یکدیگر بیفتند یا بزرگان و سردمداران دو تیم یکدیگر را ریشخند کنند و از آخر هم مدعی شوند که دیگری در زیر قبای خود تجهیزات نظامی برای جنگ پنهان کرده است.

  

یکبار دیگر روز گذشته در پی درگیری ناظران دو تیم اصلاحات و همگرایی و تحول و تداوم با یکدیگر و استفاده از چاقو و زخمی شدن چندین نفر، روند بررسی و بازشماری آرا ساعاتی متوقف شد.

ماجرای درگیری میان ناظران تیم داکتر عبدالله و کارمندان کمیسیون انتخابات از این قرار بود که کارمندان کمیسیون انتخابات تعدادی از صندوق‌های رای از ولایت‌های هلمند، زابل و چند ولایت دیگر که برگه نتایج نداشتند و خالی بودند را می خواستند به جای دیگری انتقال دهند که ناظران تیم اصلاحات و همگرایی مانع انتقال این صندوق‌ها شدند و نخست مشاجره لفظی و سپس به درگیری کشانده شد.

به گفته شاهدان حمله نخست از سوی کارمندان کمیسیون علیه ناظران اصلاحات و همگرایی صورت گرفته است چرا که آنها مدعی بودند که کارمندان کمیسیون از این صندوق‌ها در زمان مناسب به نفع ستاد انتخاباتی اشرف غنی استفاده می‌کنند.

در این درگیری دو طرف از چاقو، قیچی و وسایل برنده در برابر هم استفاده کردند که تعداد مجروحان این حادثه تا حدود 20 نفر هم گزارش شده است به علاوه اینکه تیم داکتر عبدالله مدعی است، ناظران تیم تحول و تداوم نیز در این درگیری نقش داشته اند.

آنچه باعث ناراحتی بیشتر تیم اصلاحات و همگرایی است اینکه عملکرد ماموران امنیتی مستقر در کمیسیون انتخابات بسیار ضعیف است. آنها کوچکترین اقدامی برای جلوگیری از درگیری انجام نداده اند. به همین دلیل هم قرار شده است تا گاردی ویژه برای جلوگیری از درگیری میان ناظران دو تیم در محل استقرار عالیجنابان مستقر شود.

شما انصاف دهید در کجای جهان دیده اید که یک انتخابات هفت میلیون نفری پنج ماه به طول انجامد و ناظران دو تیم انتخاباتی هر روز مثل خروس جنگی به جان یکدیگر بیفتند یا بزرگان و سردمداران دو تیم یکدیگر را ریشخند کنند و از آخر هم مدعی شوند که دیگری در زیر قبای خود تجهیزات نظامی برای جنگ پنهان کرده است.

این اواخر شایعه شده است که در مرکز رسانه ای تیم اصلاحات و همگرایی که محل برگزاری جلسات و گردهمایی های این تیم می باشد، تجهیزات جنگی برای استفاده‌های غیرقانونی وجود دارد. شایعه که تاکنون هیچ یک از نهادهای امنیتی آن را تایید نکرده‌اند.

واقعا نوشتن و سخن گفتن از انتخاباتی این چنینی برای کشور ما، زشت و بی آبرو کننده است. فقط کافی است با خارجی های مقیم افغانستان یا خارجی ها در کشور خودشان هم سخن شوید، آن وقت می دانید که چقدر عبدالله و اشرف غنی با این افتضاحی که هر روز در سومین انتخابات ریاست جمهوری کشور به وجود آورده اند، باعث تمسخر افغانستان شده اند.

اینها که اولشان این است و برای شروع به کارشان باید ده ها کمیسیون ویژه و گاردهای مخصوص تشکیل شود، وای به حال بعدشان که قرار است زیر یک سقف در کنار هم ” دولت وحدت ملی” تشکیل دهند آن هم تحت تسلط کامل آمریکا. خدا می داند که از این به بعد چه فیلم ها و سیانس هایی را در صحنه ی سیاسی کشور شاهد باشیم.

به هر حال چاره ای نیست جز اینکه بگوییم: خدا عاقبت ما را با این عبدالله و اشرف غنی و دوستان نابخردشان به خیر گرداند.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار