افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 15 آگوست , 2017 لینک کوتاه خبر :

عبدالله عبدالله عازم جمهوری بلاروس و قزاقستان شد

عبدالله عبدالله

رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان، در رأس یک هیأت بلندپایۀ دولتی در یک سفر رسمی کابل را به مقصد کشورهای بلاروس و قزاقستان ترک کرد.

رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان صبح روز سه‌شنبه (۲۴ اسد) بنابر دعوت رسمی جلالتمآب آندری کوبیاکوف صدراعظم جمهوری بلاروس عازم شهر منسک پایتخت آن کشور گردید.

در این سفر،رییس اجراییه  ضمن ملاقات با رییس‌جمهور، صدراعظم و دیگر مقام‌های عالی‌رتبهٔ جمهوری بلاروس، دربارۀ تقویت روابط و همکاری‌های دوجانبه میان کابل و منسک بحث و تبادل نظر خواهند کرد.

همچنان، موافقت‌نامهٔ ایجاد کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی-تجارتی و تفاهم‌نامهٔ همکاری در عرصۀ قانون‌گذاری میان افغانستان و بلاروس به امضا خواهد رسید.

عبدالله عبدالله، از فابریکه‌های صنعتی- تولیدی شهر منسک دیدار خواهد کرد و در خصوص همکاری دوجانبه در عرصۀ زراعت و صنعت با مقام‌های بلاروس گفتگو خواهد نمود.

رییس اجراییه کشور به منظور اشتراک در نمایشگاه ۲۰۱۷ اکسپو عازم شهر آستانه پایتخت قزاقستان خواهد شد.

عبدالله عبدالله در مراسم ویژۀ گرامی‌داشت از سالروز استرداد و استقلال افغانستان در سفارت افغانستان در قزاقستان اشتراک خواهد نمود.

رییس اجراییه کشور با مقام‌های عالی‌رتبهٔ جمهوری قزاقستان درباره گسترش روابط دوجانبه میان افغانستان و قزاقستان دیدار و گفتگو می‌نماید.

در این سفر،رییس اجراییه را وزرای امور خارجه، عدلیه، تجارت و صنایع، زراعت، سرپرستان وزارت‌های اطلاعات و فرهنگ و معادن، معین وزارت اقتصاد، رییس دارالانشای شورای وزیران، رییس هیأت عامل اتاق‌ تجارت و صنایع، سفیر افغانستان مقیم مسکو و شماری از مشاوران ریاست اجراییه همراهی می‌کنند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار