افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 29 مارس , 2017 لینک کوتاه خبر :

عبدالله عبدالله: بست‌های خالی وزارت معارف طی شش ماه آینده پر شود!

نشست مشترک

داکتر عبدالله عبدالله ، در نشست مشترک با مسوولان وزارت‌های مالیه و معارف، بر پرکردن بست‌های کمبود و استخدام آموزگاران جدید در وزارت معارف تأکید ورزید.

در این نشست که روز گذشته با حضور مقامات وزارت‌های معارف و مالیه برگزار شده بود، رییس اجراییه کشور گفت که باید بست‌های خالی وزارت معارف طی شش ماه آینده پر شود.

 

در این نشست، دکتر اسدالله حنیف بلخی وزیر معارف کشور، کمبود بست و نیاز به استخدام معلمین جدید را از بزرگ‌ترین خواست‌های این وزارت عنوان کرد و خواستار حل این مشکل گردید.

 

وی تصریح کرد که وزارت معارف، در مجموع به بیش از چهل‌هزار معلم نیاز دارد و از این میان در سال روان خورشیدی، دست‌کم شانزده هزار معلم باید استخدام گردد.

 

وزیر معارف کشور، چالش‌های این وزارت را برشمرد و خواستار حل آن گردید.

 

در همین‌حال، مسوولان وزارت مالیه می‌گویند که بودجه کافی به وزارت معارف داده‌اند و آنان می‌توانند که مشکل معاشات معلمین جدید را از بخش‌های دیگر که بودجه آن به مصرف نمی‌رسد، حل کنند.

 

داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان، پس از استماع صحبت‌های مسوولان وزارت‌های معارف و مالیه، هدایت داد تا شش ماه آینده مشکلات موجود را حل و زمینه را برای استخدام معلمین جدید مساعد سازند.

داکتر عبدالله با بزرگان و نماینده‌گان مناطق مرکزی کشور دیدار کرد

 

داکتر عبدالله عبدالله، رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان، با شماری از نماینده‌گان و متنفذان مناطق مرکزی کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

در این دیدار، نماینده‌گان و متنفذان مناطق مرکزی، ضمن حمایت همه‌جانبه از حکومت وحدت ملی، خواستار توجه به حاکمیت قانون و مبارزه با فساد اداری شدند.

 

آنها همچنان خواستار بررسی پروندۀ عبدالرزاق وحیدی وزیر پیشین مخابرات و تکنالوژی معلوماتی شدند.

 

بزرگان مناطق مرکزی کشور گفتند که هیأتی به منظور بررسی دوسیۀ آقای وحیدی تعیین شده بود و تحقیقات هم تکمییل شده است؛ اما نتایج آن با مردم، رسانه‌ها و حتی خود آقای وحیدی در میان گذاشته نشده است.

 

آنان از رییس اجراییه کشور خواستند که این موضوع را پیگیری کرده و قضیه را روشن نمایند.

 

رییس اجراییه پس از شنیدن دیدگاه‌ها و نظریات متنفذان مناطق مرکزی گفت که تلاش‌ها برای پیگیری همه‌جانبۀ پروندهٔ عبدالرزاق وحیدی وزیر مخابرات و تکنولوژی جریان دارد.

 

داکتر عبدالله عبدالله اظهار داشت که عدالت در مورد آقای وحیدی وزیر تعلیق‌شدۀ مخابرات و تکنولوژی اجرا می‌شود.

 

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار