افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 14 می , 2018 لینک کوتاه خبر :

عبدالله عبدالله افشاگری کرد؛ ناگفته هایی از پشت پرده استعفای اعضای کمسیون انتخابات

داکتر عبدالله

داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه کشور ناگفته های استعفای اعضای کمسیون انتخابات را بیان کرد.

عبدالله عبدالله، رییس اجراییه کشور امروز در نشست شورای وزیران گفت: چهار عضو کمسیون نظر خود را گفتند که این موضوع از لحاظ قانونی و حقوقی ممکن نیست؛ وقتی ممکن نیست، هیچ پروسه دیگر دوام کرده نمی‎تواند و کسی حق ندارد آن را بالای مردم تحمیل کند.

آقای عبدالله می گوید که موضوع نصب برچسب بر کاپی تذکره مطرح شده بود تا کمسیون آن را مورد بررسی قرار دهد، اما اعضای کمسیون تحت فشار قرار دارند تا این مساله را قبول کنند.

او اظهار کرد: اعضای کمسیون شکایت دارند که تهدید به استعفا می شوند. می خواهند تحت فشار این مساله را بالای شان قبول کنند. مسایل تحت فشار تحمیل می‎شود در حالی که صلاحیت مربوط کمسیون مستقل انتخابات است.

رییس اجراییه بدون ذکر نام کسی تاکید کرد که هیچ کس حق ندارد استقلال کمسیون مستقل انتخابات را زیر سوال ببرد.

وی افزود: هیچ نوع فشار باید بر کمسیون مستقل انتخابات وارد نشود. کمسیون به اکثریت اعضا فیصله های خود را اتخاذ می‌کند. تکرار گذشته را خواب ببینند. مردم افغانستان هیچگاه اجازه نخواهند داد که بار دیگر با سرنوشت شان دست بازی صورت گرفت.

این در حالیست که دو معاون و دو عضو کمسیون مستقل انتخابات، تصمیم دربارۀ نصب برچسب بر کاپی تذکره ها را غیرقانونی می‌دانند و با این کار مخالف اند.

اعضای کمسیون مستقل انتخابات می‌گویند با پلانی که خبرش را ارگ ریاست جمهوری روز پنج شنبه نشر کرده تنها رییس و یک عضو دیگر این کمسیون موافق اند، اما چهار عضو دیگر این کمسیون این پلان را رد کرده اند.

وسیمه بادغیسی، معاون عملیاتی و معاذ الله دولتی، معاون اداری و مالی، کمسیون انتخابات، عبدالقادر قریشی و ملیحه حسن، اعضای کمسیون مستقل انتخابات با این پلان مخالف استند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار