افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 15 جولای , 2015 لینک کوتاه خبر :

عبدالله عبدالله: از سقوط حکومت کی ها نتیجه می گیرند؟

عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه حکومت افغانستان می ‌گوید که شماری از افراد در پی سقوط نظام اند. آقای عبدالله هر چند از کدام فرد یا گروهی نام نبرد، اما گفت که در 14 سال گذشته این افراد بنیاد حکومتداری را ویران کرده اند، ولی حالا چشم به راه سقوط حکومت وحدت ملی اند.

 

رئیس اجرائیه حکومت افغانستان گفت که در چهارده سال گذشته این افراد فُرصت‌ های طلایی را از دست داده اند.

 

“در همان 14 سال گوش کر نبود، ما در همان حکومت بودیم به یک خنده یک فکاهی یک مصیبت کلان یک ملت را جواب می‌ دادند، می رفتند امروز انتظار سقوط همین حکومت را می کشند، تبلیغ هم می‌ کنند، اما خواب بیبینند کور دلای که 14 سال فرصت طلایی مردم را به یک تاریکی تبدیل کردند، رنج ملت محصول کار آنهاست.”

 

رئیس اجراییه حکومت افغانستان گفت: این حکومت بر اساس منفعت ملی و صلاح کشور به میان آمده است و در صورت سقوط آن داعش و گروه های هراس افگن بالای مردم مسلط خواهند شد.

 

“پیش از این ‌که خواب سقوط این حکومت را بیبینند و حلقه برای خود بسازند و دسته بسازند، اگر آن وقت رحم نکردند حالا رحم کنند، از سقوط حکومت کی نتیجه می گیرند؟ داعش و طالب نتیجه می گیرند.”

 

عبدالله عبدالله که در جمع از بزرگان، متنفذان قومی و نمایندگان مردم در ولایت بدخشان صحبت می ‌کرد گفت که طرح بسیج مردمی در برابر شورشیان برای پاک کاری بدخشان حمایت شورای امنیت ملی را با خود دارد و باید از آن مدیریت سالم شود.

 

در عین حال شاه ولی الله ادیب سرپرست ولایت بدخشان گفت که تروریستان بین المللی با استفاده از بدخشان در پی دست یابی به آسیای میانه اند و می ‌خواهند که کشور های آسیای میانه را نیز بی ‌ثبات سازند.

 

آقای ادیب گفت که به دلیل نبود نیروهای سرحدی، سرحد بدخشان با کشور پاکستان و ولایت نورستان باز است و نیروهای شورشی آزادانه از سرحد بدخشان رفت و آمد می ‌کنند.

 

“راه های رفت و آمد شان با پاکستان و نورستان باز است و رفت و آمد خارجی ها و تروریست های بین المللی ادامه دارد و ما نیروهای نگهبان متاسفانه نداریم.”

 

سرپرست ولایت بدخشان می ‌گوید که برای جلوگیری از نفوذ و حضور شورشیان باید حکومت مرکزی نیروهای بیشتر به بدخشان بفرستد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار