افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 24 مارس , 2018 لینک کوتاه خبر :

عبدالله عبدالله، والی جدید بلخ را چگونه می بیند؟

رییس اجراییه حکومت، موقف رسمی خود را در پیوند به تعین والی جدید بلخ، اعلام کرد.

عبدالله عبدالله، خواستار همکاری مردم با والی جدید بلخ شده و می‌گوید که پس از یک سلسله چالش‌ها، مشکل پیش‌آمده دراین ولایت حل شده است.

وی روز گذشته با نشر اعلامیه‌ ای ضمن استقبال از معرفی والی جدید بلخ گفته است که دست یافتن به تفاهم اخیر و حل مشکل بلخ از طریق مذاکره، نگرانی‌ها و تشویش‌های مردم ما را برطرف کرده است.

عبدالله عبدالله افزوده که بلخ در پانزده سال گذشته تحت رهبری آقای نور شاهد پیشرفت‌ در عرصه‌های امنیت، بازسازی، عمران و توسعۀ بوده است و این دگرگونی‌ها مدیون زحمات و تلاش‌های خستگی‌ناپذیر وی است.

وی در ادامه از مردم ولایت بلخ خواسته تا با اسحق رهگذر، والی جدید ولایت بلخ برای تأمین ثبات و‌ آرامی همکاری کند.

عطامحمد نور پس از ۱۵ سال سرانجام از مقام خود در ولایت بلخ، کناره گیری کرد و اسحق رهگذر را من‌حیث جانشین خود در این ولایت معرفی کرد.

پیش از این، آقای نور ضمن رد برکناری‌اش از سوی ریاست جمهوری، گفته بود، تازمانیکه خواست‌های حزب جمعیت پذیرفته نشود، از قدرت کنار نمی‌رود.

اما وی در مراسم معرفی والی جدید بلخ گفت، اکثر خواسته‌های حزب جمعیت پذیرفته شده و همچنین مشکلات متحدین این حزب با دولت مرکزی در حال حل شدن است.

با این حال، بر اساس توافق ارگ و نور، مقام ولایت بلخ، قوماندانی امنیه این ولایت، وزارت معارف و سفارت افغانستان در قزاقستان به نزدیکانش تعلق گرفته است.

همچنان راپور شده است، بر اساس توافق ارگ و حزب جمعیت اسلامی، وزارت‌های اطلاعات و فرهنگ یا معادن و پترولیم، به نامزد این حزب واگذار می‌شود.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار