افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 27 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

اعلامیه داکتر عبدالله در پیوند به سالروز تجاوز شوروی به افغانستان

اتحاد جماهیر شوروی

شش سال پیش در چنین روزی اتحاد شوروی به خاک افغانستان تجاوز کرده و مصیبت های این ملت از این روز شروع شد.
ششم جدی یادآورِ تجاوز آشکار قشون سرخ اتحاد شوروی به افغانستان و سرآغاز آواره‌گی، بی‌خانمانی و مصیبت مردم ما است. تجاوزی‌که آرامش و امنیت مردم ما را برهم زد و کشور را به کانون بحران‌ها و نا امنی‌ها تبدیل ساخت.

در چنین روزی، ارتش تا دندان مسلحِ اتحاد جماهیر شوروی سابق با زیر پا گذاشتن تمام مرزهای سیاسی و انسانی، به افغانستان تجاوز کرد و مردمی را قتل عام نمود که گناهی جز انسان بودن و آزاد زیستن نداشتند.

این تجاوز، محدود به جغرافیای شهرها و روستاهای کشور ما نبود که قلمرو ایمان و باورهای پاک مردم ما را نیز آماج قرار داد و مقدسات ما را به تمسخر گرفت و ارزش‌های ما را بی ارزش عنوان نمود.

تجاوزی‌که تمامی زیربناهای ما را نابود کرد، بیش از یک و نیم میلیون هموطن ما را شهید، بیشتر از آن را معیوب و میلیون‌ها تن دیگر را مهاجر و آوارۀ کشورهای دور و نزدیک ساخت.

در نتیجه، مردم تهی‌دست و مقاوم ما، برای دفاع از تمامیت ارضی و حریم مقدسِ باورهای خویش به پا خاستند و بدون در نظرداشت تفاوت میان داشته‌های دشمن و نداشته‌های خویش، وارد میدان جهاد گردیدند و با اتکا به الله توانستند تمام محاسبات جهانی را وارونه ساخته و ثابت سازند که نیروی ایمان به مراتب قوی‌تر از آهن و پولاد است.

حالا نیز در حالی‌که از یکسو به روان مطهر میلیون‌ها شهید درود می‌فرستیم و تلاش جانبازانه مردم خویش را می‌ستاییم و برای ملت و مردم افغانستان یادآور می‌شویم که اکنون نیز حکومت افغانستان و قوای مسلح کشور درحال نبرد با دهشت‌افگنان قراردارند و در تلاش‌ اند به همکاری جامعه جهانی صلح٬ ثبات و استقرار را به جامعه برگردانند.

در این مرحله سرنوشت ساز تاریخی٬‌ که ملت و مردم ما گذار به سوی مردم‌سالاری٬ حکومت قانون و خودکفایی و دست یافتن به توسعه را تجربه می‌کنند٬‌ ملت و مردمم را برای پاس‌داشت از آرمان شهدا و تحقق اهداف مبارزه مجاهدان این سرزمین٬ به اتحاد٬‌ همبستگی و بسیج علیه دهشت‌افگنی و تروریزم و حمایت از نظام توصیه می‌کنم.

دکتور عبدالله عبدالله

ریاست اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان

۶ جدی ۱۳۹۶

 1. اجمل خیری :

  تجاووزنکرده بودن بلکی خودهمین وطن فروشها آوورده بودن

 2. Said Saboor Sadat Ghaznawe :

  درباره تجاوز32 مملکت کفری دیگرچی گفتی دارید

 3. Eng Halim Watanjar :

  متاسف هستم

 4. Ajmal Stary :

  درباره ای تجاوز امریکا کدام بیانیه نداره ههههههههه دالرخور

 5. Ashraf Amiri :

  شرم از چشم پریده . دیگران آنان را راندند و تو به دالر آنان را فروختی

 6. Rozbah Anwari :

  ﻣﺮﻙ ﺑﻪ ﺗﻮ ﭼﻮﭼﻪ اﻣﺮﻳﻜﺎﻳﻲ ﺣﺎﻻ ﭼﻂﻮﺭ

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار