افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 16 نوامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

اعلامیه عبدالله عبدالله در پیوند به حمله انتحاری امروز منطقه خیرخانه کابل

بیانیه داکتر عبدالله در پی حمله انتحاری امروز منطقه خیرخانه کابل

در پیوند به حمله انتحاری امروز در منطقه خیرخانه کابل که توسط گروه تروریستی داعش به وقوع پیوست ریاست اجراییه کشور اعلامیه ای صادر کرد که بدین شرح می باشد؛

با تاسف و اندوه تمام آگاهی یافتیم که در یک رویداد تروریستی در جریان یک برنامه سیاسی در کابل برای قدردانی از محترم عطا محمدنور والی ولایت بلخ، شماری از شهروندان مظلوم و بی‌گناه‌مان به شمول افسران و سربازان پولیس به شهادت رسیده و برخی دیگر زخم برداشته‌اند.
این رویداد بزدلانه و تروریستی را با شدیدترین الفا‌ظ محکوم می‌کنیم و به خانواده‌های قربانیان صبر جمیل، به شهدا بهشت‌برین و به زخمی‌ها شفای عاجل می‌طلبیم.
تروریستان و حاميان‌ بدصفت‌شان با چنین حملات ناجوان‌مردانه و بزدلانه نمی‌توانند به اهداف شومی‌که در سر می‌پرورانند، دست یابند.
در سفر به واشنگتن بر اصل مبارزه با تروریزم تاکید صورت گرفت و روی این‌نکته انگشت گذاشته شد که طالبان به عنوان یک جریان تروریستی، زمینۀ حضور و رشد سایر جریان‌های تروریسی را فراهم ساخته‌اند. داعش در سایه طالبان فعالیت می‌کند و برخورد ما با تحریک طالبان پاکستان و سایر تروریست‌ها یکسان است. ما علیه تمام تروریست‌ها می‌جنگیم و از نظر ما تروریست خوب و بد برای ما وجود ندارد.
در جامعه بین‌المللی نیز اتحاد و نظر واحدی برای مبارزه با تروریزم وجود دارد و بر ضرورت فشار بالای حامیان تروریزم و از بین بردن پناه‌گاه‌های آنان تاکید می‌گردد.
در حالی‌که به تمام نیروهای امنیتی و دفاعی هدایت داده می‌شود تا به حادثه به صورت فوری رسیدگی نمایند٬ می‌خواهیم تاکید نماییم که مردم افغانستان مصمم به ادامه مبارزه قاطع و پیگیر با هراس‌افگنان داخلی و خارجی می‌باشند و تجربه نشان داده که چنین رویدادهایی سبب نخواهد شد که شهروندان همیشه در صحنه ما از فعالیت سیاسی_ اجتماعی دست بردارند.

دوکتور عبدالله عبدالله
رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار