افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 10 اکتبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

عبدالله: تامین امنیت کندز در اولویت کاری قرار دارد

از نزدیک به دو هفته بدینسو شهر کندز در وضعیت بد امنیتی قرار دارد و نیرو های افغان سخت می کوشند تا همه مناطق این شهر از وجود طالبان مسلح پاکسازی شود.

 

عبدالله عبدالله رییس اجرائیه حکومت افغانستان می گوید که تامین امنیت کندز در اولویت کاری شان قرار دارد و هنوز هم تمام ساحات شهر کندز در امن قرار ندارند.

 

آقای عبدالله در نشست با مسوولان کمیته های ملی مبارزه با حوادث طبیعی و حالات اضطرار در مورد چنین گفت:

 

” می خواهم که به هموطنان عزیز ما اطمینان دهیم در حالیکه تامین امنیت کندز و بازگشت بیجا شده گان در اولویت قرار دارد و عملیات هم ادامه دارد چون هنوز هم تمام مناطق شهر کندز در امن نیست.”

 

مقام های محلی کندز گفته اند، در درگیری که از نزدیک به دو هفته به اینسو در شهر کندز ادامه دارد تعداد زیادی غیر نظامیان کشته و زخمی شده اند و هم چنان تا حالا حدود چهارصد مخالف مسلح کشته شده اند.

 

تلاش نمودیم از مسوولان امنیتی کندز تازه ترین جزئیات در مورد درگیری های جاری در آن ولایت را داشته باشیم اما موفق نشدیم.

 

جنگ و ناآرامی در شهر کندز سبب شده که صد ها خانواده قندزی خانه های شان را ترک کنند و به ولایات بدخشان، تخار، بغلان، بلخ و کابل مهاجر شوند.

 

اما عده از خانواده های نادار در کندز هنوز در همان وضعیت بد در آن شهر زنده گی می کنند که به اساس گزارش ها با کمبود شدید مواد غذایی و غیر غذایی روبرو اند.

 

عبدالله عبدالله رییس اجرائیه حکومت افغانستان گفت که مشکل بیجا شده گان کندز یک معضل جدی است و ایجاب یک بررسی دقیق را می کند.

 

آقای عبدالله گفت تاکنون اقدامات در زمینه کمک به بیجا شده گان صورت گرفته و اقدامات تازه نیز مد نظر است.

 

” اقداماتی در حالی صورت گرفته است در قسمت تعداد خانواده های که اطراف شان مشکلات امنیتی بوده از طریق هوا مواد انتقال می شد که این اقدامات صورت گرفته است. اما ایجاب می کند یک بررسی دقیق داشته باشیم و تمام منابع و امکانات موجود در سطح دولت و در سطح همکار های بین المللی را در این راستا به کار اندازیم.”

 

پیش از این از سوی نهاد های مختلف ملی و بین المللی به بیجا شده گان کندز کمک های غذایی و غیر غذایی صورت گرفته است.

 

اما نماینده های مردم کندز در ولسی جرگه می گویند که این کمک ها کافی نبوده و حکومت در این راستا باید اقدامات جدی و فوری انجام دهد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار