افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 27 سپتامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

عبدالرووف ابراهیمی اتهامات فساد علیه خودش را رد کرد!

ابراهیمی

عبدالرووف ابراهیمی رییس ولسی جرگه در نشست عمومی روز چهارشنبه این جرگه گفت که امتیازات و صلاحیت‎های که به وی داده شده مطابق به قانون بوده و هیچ سو استفاده غیر قانونی از آن نشده‎است.

به گزارش افغان تلکس، ابراهیمی گفت که آماده‎است تا به اتهامات وارده شده بر وی از سوی معاون اول ولسی جرگه، پاسخ قانع کننده دهد.

این در حالیست که روز شنبه هفته جاری همایون همایون معاون اول ولسی جرگه که رهبری نشست را نیز برعهده داشت عبدالرووف ابراهیمی رییس این جرگه را متهم به فساد اداری کرد.

وی گفت که آقای ابراهیمی چهار ملیون افغانی پول دولت را از هزینه شورای ملی در استخدام کارمندان اضافی و برخی کارهای دیگر اختلاس کرده‎است.

متهم شدن رییس ولسی جرگه به اختلاس چهار ملیون‌ افغانی با عکس العمل شدید برخی وکلا مواجه شده و آنان از این کار عبدالروف ابراهیمی به شدت انتقاد کردند گفته‎اند که باید آقای ابراهیمی در زمینه پاسخ بدهد.

اما روز چهار شنبه که رییس ولسی جرگه از یک سفر برگشته و نشست این جرگه را رهبری می‎کرد معاون اول آن حضور نداشت.

صلاح الدین سلجوقی یکی از اعضای ولسی جرگه گفت که این قضیه باید در نشست کمیسیون بررسی گردد.

از سوی هم حبیب افغان یکی دیگر از اعضای ولسی جرگه گفت که این اتهامات با عزت خانه ملت ربط داشته و باید در مورد تحقیق صورت گیرد.

اما همایون همایون معاون اول ولسی جرگه روز شنبه به وکلا گفته‎است که در مورد دست داشتن رییس این جرگه به فساد اسناد موثق داشته و به نهادهای عدلی و قضایی سپرده‎است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار