افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 4 ژوئن , 2014 لینک کوتاه خبر :

عبدالرب رسول سیاف از عبدالله عبدالله اعلام حمایت کرد

 

عبدالرب رسول سیاف سومین نامزد دور اول انتخابات ریاست جمهوری است که از تیم اصلاحات و همگرایی در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری اعلام حمایت می کند.
هرچند عبدالرب رسول سیاف در مراسمی که روزسه شنبه به همین هدف در کابل برگزار شده بود خود حضور نداشت اما حمایت اش را از طریق اعلامیه که به خوانش گرفته شد از عبدالله عبدالله اعلام کرد.

محمد اسماعیل خان و مولوی عبدالوهاب عرفان معاونین آقای سیاف در دور اول انتخابات با جمعی از اعضای تیم آقای سیاف که در این همایش شرکت داشتند نیز علت غیابت آقای سیاف را واضح نساختند.

آقای اسماعیل خان گفت به هدف تامین صلح و ثبات در کشور تصمیم گرفتند تا از تیم اصلاحات و همگرایی حمایت نمایند:

« با تمام فکر و تدبیر و همسنگری ها باهم یکجا شدیم. تیم تامین امنیت، حاکمیت قانون و مبارزه با فساد تحت رهبریت استاد سیاف آمده ایم تا پهلوی همدیگر تصمیم بگیریم و تحت قیادت داکتر صاحب عبدالله عبدالله این سرزمین را از این مصیبت ها نجات بدهیم. »

تیم انتخاباتی آقای سیاف از مردم خواسته شده تا در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری به نامزدی رای دهند که کفایت کاری، ثبات و پایداری در برابر مشکلات را به عنوان معیارهای اساسی داشته و در غم و شادی با مردم همراه باشد.

عبدالرب رسول سیاف در دور اول انتخابات ریاست جمهوری، 7 درصد آرای مردم را به دست آورد بود و یکی از چهار نامزد برتر در فهرست نتایج نهایی این انتخابات قرار گرفت.

پیش از این زلمی رسول و محمد شفیق گل آغاشیر زوی دو نامزد دیگر دور اول انتخابات ریاست جمهوری نیز از عبدالله عبدالله اعلام حمایت کرده‎اند.

در عین حال امرالله صالح رییس پیشین امنیت ملی افغانستان نیز از نامزدی عبدالله در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری اعلام پشتیبانی کرده است.

در همین حال عبدالله عبدالله نامزد دور دوم انتخابات، حمایت آقای سیاف از تیم اصلاحات و همگرایی را ستود و گفت که در صورت برنده شدن در انتخابات رسیده گی به حقوق اساسی مردم را در صدر برنامه هایش قرار خواهد داد:

« در حالی که حمایت تیم تامین امنیت، حاکمیت قانون و مبارزه با فساد را به رهبری استاد بزرگوار یک افتخار برای تیم اصلاحات و همگرایی میدانم این را فرصت برای خدمتگذاری صادقانه برای مردم افغانستان هم میدانم. »

روند حمایت از نامزدان ریاست جمهوری در دور دوم انتخابات در حالی صورت می گیرد که یازده روز دیگر برای برگزاری انتخابات در افغانستان باقی مانده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار