افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 15 مارس , 2012 لینک کوتاه خبر :

عامل کشتار افراد ملکی پنجوایی، به کویت منتقل شده است

 

 

یک قوماندان مهم امریکایی از انتقال عسکری دفاع کرد که صبح روز یکشنبه 16 تن ملکی را در ولسوالی پنجوایی ولایت قندهار با ضرب گلوله به قتل رساند.

این عسکر امریکایی در یک زندان نیروهای نظامی امریکا در کویت انتقال یافته است و مقامات این کشور می گویند که برای یقینی ساختن تحقیق و محاکمه مناسب این عسکر، دست به این اقدام زده اند.

دگر جنرال کرتیس سکپروتی که دومین قوماندان ارشد نیروهای ناتو در افغانستان می باشد، در مورد انتقال این عسکر امریکایی به کویت گفت:

« ما به خاطر اینکه از این عسکر تحقیقات درست کنیم و پروسهء  قضایی را به طور مناسب به پیش ببریم، او را به زندان دیگر انتقال داده ایم.»

جنرال سکپروتی در پاسخ به سوالی که آیا انتقال این عسکر امریکایی از افغانستان در روابط دو کشور کدام تاثیر را وارد نمی کند، گفت:

« ما به حکومت افغانستان خبر داده بودیم که این سرباز را از افغانستان به خارج انتقال می دهیم. پاسخ حکومت افغانستان این بود که چنین موضوع  قابل درک می باشد.»

اعضای هر دو مجلس شورای ملی افغانستان خواستار محاکمه علنی این سرباز شده بودند.

آژانس خبری اسوشیتدپرس می گوید، بعد از نشر خبر انتقال این عسکر امریکایی از افغانستان اعضای پارلمان افغانستان خشمگین شده اند. آنها امروز گفتند که این نظامی امریکا باید در افغانستان به عدالت کشانیده می شد.

آنها از حکومت افغانستان خواستند، تا زمانی سند ستراتیژیک را با ایالات متحده امریکا امضاء نه کند که عاملان این حادثه را به  محکمه نه کشاند.

عبدالخالق بارکزی نماینده مردم قندهار در ولسی جرگه گفت،  مناسب بود که این امریکایی در افغانستان محاکمه می شد. زیرا به این ترتیب مردم باور می کردند که امریکا واقعاً می خواهد تا این قاتل را محاکمه شود.

محمد نعیم لالی حمیدزی یک نماینده دیگر ولسی جرگه هشدار داد که  انتقال این قاتل از افغانستان، تاءثر مردم افغانستان را بر می انگیزد.

 

 

منبع:رادیو آزادی

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار