افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 29 مارس , 2017 لینک کوتاه خبر :

عالمی بلخی انتظاراتش از UNHCR را مطرح کرد

آقای آیاکی ایتو

روز گذشته سید حسین عالمی بلخی ضمن نگرانی از عدم همکاری و هماهنگی UNHCR با وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان، انتظاراتش را بیان کرد…

آقای آیاکی ایتو، معاون دفتر منطقه ای آسیا و اقیانوسیه UNHCR با وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در ارتباط به برنامه های سال های 2017 و 2018 این اداره برای مهاجرین افغان صحبت نمود.

معاون این اداره دلیل سفرش به کابل را کمک برای مهاجرین افغان برای سال های آینده عنوان نمود وی با توجه به رقم بالای عودت سال روان میلادی را پر چالش دانسته و می افزاید که  10 درصد کمک های UNHCR در جهان کاهش پیداکرده است .

به گفته آقای آیاکی ایتو در سال روان میلادی برای 2000 هزار افغان که به کشور عودت مینمایند از سوی UNHCR کمک های نقدی صورت خواهد گرفت این مقام کمیشنری عالی سازمان ملل در امور پناهندگان تعهد نمود که بودیجه که در اختیار اداره UNHCR است کمک های خویش را در عرصه مهاجرت ادامه خواهد داد .

سپس وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان، ضمن نگرانی از عدم همکاری و هماهنگی UNHCR با وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان افزود که نسبت به گذشته همکاری ها و هماهنگی های این ادره کاهش پیداکرده است .

وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان گفت انتظار ما از UNHCR  این است تا در عرصه کمک های بشری ، تطبیق پروژه های انکشافی و ارتقای ظرفیت با وزارت امور مهاجرین همکاری نماید وی تاکید بر شفافیت در کارهای این اداره نمود .

به گفته سید حسین عالمی بلخی وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان در سال گذشته 122 پروژه انکشافی در شهرک های تطبیق نموده است و نیاز است تا UNHCR در تطبیق این برنامه ها با دولت افغانستان همکاری نماید.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار