افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 22 نوامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

ظهور داعش جدید در افغانستان + تصاویر

داعش افغانستان دسته شیخ عبدالحسیب (3)

ولایت خراسان شاخه گروه تروریستی داعش در افغانستان با نشر تصاویری از نیروهای جدید خود با عنوان دسته شیخ عبدالحسیب رونمایی کرد.

گروه تروریستی داعش با نشر تصاویری از ولایت کنر از طیف جدید نیروهای انغماسی خود در کشورمان رونمایی کرد.

ولایت خراسان (شاخه داعش در افغانستان) با نشر این تصاویر از تشکیل دسته‌های خاص خود تحت عنوان شیخ عبدالحسیب خبر داد.

با نگاهی به آرایش نژادی عناصر این طیف از جریان تروریستی داعش که تحت عنوان ولایت خراسان فعالیت‌های خود را از دو سال پیش آغاز کرده‌اند، متوجه می‌شویم که اتباعی از پاکستان، چین، چچن، اوزبیکستان و کشورهای جغرافیه ی قفقاز، جنوب آسیا و بعضاً شرق آسیا در بین این نیروها وجود دارند.

داعش افغانستان دسته شیخ عبدالحسیب (4)

داعش در تصاویر نشر شده از واژه تخریج برای نیروهای خود استفاده کرده که برای فارغ‌التحصیل شدن به کار می‌رود.

یکی از تاکتیک‌های رسانه‌ای که داعش در افغانستان پیگیری می‌کند رونمایی از هسته‌های جدید عملیاتی خود در قالب فارغ‌التحصیلان پایگاه‌های آموزشی خود است. داعش با این کار و در دقیقه ۹۰ علاوه بر اینکه طیف‌های جدید عملیاتی خود را به دنیا معرفی می‌کند؛ دولت افغانستان، نظامیان امریکا و ناتو را مورد هجمه روانی قرار می‌دهد و عناصر خود را راهی میدان نبرد (جهاد) می‌کند که رد گیری و تعقیب آنها بسیار سخت و دشوار خواهد بود.

داعش افغانستان دسته شیخ عبدالحسیب (2)

از جهت دیگر طالبان یکی از اهداف داعش محسوب می شود که این روند به منزله فَیْر تیر اخطار برای آنها به حساب می‌آید.

از این جهت باید گفت که طیف جدیدی از نیروهای ولایت خراسان دوره‌های آموزش نظامی و عقیدتی را به پایان رسانده‌اند و وارد فرآیند میدانی و اجرای عملیات در سراسر افغانستان خواهند شد.

از این جهت در هفته‌ها و ماه‌های آینده باید منتظر وقوع عملیات‌هایی مانند عملیات انتحاری، بمب‌گذاری نقطه‌ای، عملیات نفوذ و دستبرد در ولایات مختلف خصوصاً کابل باشیم.

نام گذاری این دسته از نیروهای ولایت خراسان به نوعی مخابره این پیام محسوب می‌شود که همچنان ادامه دهندگان راه رهبر پیشین داعش در افغانستان یعنی شیخ عبدالحسیب ادامه دارد.

عبدالحسیب معلم زبان انگلیسی و ریاضیات در ولایت لوگر بود که به دلیل اینکه از حیث مالی در تنگنا قرار داشت به صفوف طالبان پیوست و پس از اختلاف با طالبان، با داعش بیعت کرد.

داعش افغانستان دسته شیخ عبدالحسیب (1)

مقامات پنتاگون جوزا سال جاری خبر از کشته شدن شیخ عبدالحسیب در شرق افغانستان خبر دادند.

تشکیل هسته‌های عملیاتی داعش در افغانستان در حالتی اتفاق می‌افتد که با نگاهی به وضعیت فعالیت این تشکیلات تروریستی در افغانستان باید بگوییم که ولایت خراسان در حال قوت گرفتن است و فعالیت‌ها و زایش هسته‌های عملیاتی آنها شیب صعودی به خود گرفته است.

این در حالی است که داعش از ماه گذشته اقدام به تهدید مستقیم جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه کرده که بهترین جغرافیه برای عزیمت به روسیه و انجام عملیات مناطق افغانستان و به طور کلی کشورهای همجوار با فدراسیون روسیه خواهد بود.

لازم به ذکر است که جمهوری‌های جدا شده از شوروی سابق بهترین محل برای عسکرگیری و زیستن جریان‌های بنیادگرای رادیکال به حساب می‌آید و داعش از دو سال پیش در حال انجام چنین فعالیتی است.

 1. Walid Barakzai :

  هیچ گروه هیچ نهاد و هیچ کشوری برای نابودی اففانستان و مردم اش به هر نام که باشد موفق نمیشود تا یک قطره خون باند دفاع میکنیم چون وطن عزت مادر را دارد

 2. Mujtaba Haidarzada :

  … با این اخبار …
  شما … ها که نباشید، اصلن داعشی وجود نخواهد داشت. شماها از جایی دیکته می شود تا مردم را مشوش سازید

 3. سیداحمد علوی :

  سلام صبح بخیر اشاره خوب داشتید

 4. Mobarak Mostamand :

  این خبر و این تصاویر دیک دروغ شاخدار است

 5. عید محمد :

  از یک مشت شغال چه جور خواهد شد شاید این بد بختا شکم شان خوب سیر نباشه

 6. Oqab Sahra :

  یک همین را بگویم تا فعلا زن افعان درروی سرک … نشده بود همین گروه های تروریستی دراینده باعث همین گپ میشود

 7. نجیب رضا بیگی :

  این گروه داعش ساخته طالبان دولتی افغانستان برای سرکوبی اقوام خراسانی میباشد

 8. Rohullah Alizada :

  دراین روزها کار داعش فقط عکس کرفتن شده .یا هر جای دنیا ادم گشته شد میکه کار مس

 9. حاتستم مرگ برآمریکا و داعش خداجمشنون کند :

  من تاالایارست حیچ غم.نیست اگردشمن هزارست حیچ غم نیست اگراردوی دشمن صد هزارست پنابرکدگارست حیچ غم نیست خدا بزرگ است رهبرما کشورمانظام مامردم مادرپنا ه خداست مابه اظبه خدابردشمن پیرورزم و مااجازه نمیدهم یه داعش پادر کشورمون بزاد داعش به امرکاداعش به ما یه پشخری یه مگس که بامگس کش کشت میشه ما از هر روبای که دم تکون بدنمیترسم ماجزخداازکسی نمیترسم

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار