افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 12 ژوئن , 2015 لینک کوتاه خبر :

ظلم های آمریکا دامن گیر خودش شده است!

سالیان سال است که کشور عزیز ما در کنار دیگر کشورهای منطقه درگیر ظلم و ستم سران کشورهای استکباری به ویژه آمریکای جنایتکار است. اما اکنون اقدامات و جنایات ضدبشری مقامات آمریکایی به ویژه پس از افشای رابطه کاخ سفید با گروه های افراطی و تکفیری، سبب گردیده تا بسیاری از مسلمانان همصدا با مردم مورد ظلم واقع شده سراسر جهان از فعالیتهای کاخ سفید انتقاد نمایند.

 

رابطه ای که آمریکا با القاعده، طالبان، داعش و دیگر گروه های تروریستی دارد، باعث شده تا بسیاری از فعالان حقوق مدنی به این باور برسند که اگر دولتمردان واشنگتن ديدگاه خود را اصلاح کنند، جهاني امن تر محقق خواهد شد زیرا مقام های کاخ سفید بر اين باورند که مردم در خارج از اين کشور به نحوي ماهيتي متفاوت از آمريکايي ها دارند.

 

به بیان دیگر مقام های امريکايي بايد نگاه “سياه و سفيد” به مردم را تغيير دهند و انسانيت را مبناي رويکرد خود به ديگران قرار دهد؛ اگر دولتمردان امريکايي به اين ديدگاه برسند جهان امن تر خواهد بود.

 

این واقعیتی غیر قابل انکار است چرا که شما حتی یک کشور را نمی توانید نام ببرید که بعد از حضور نظامی امریکا در آن منطقه، پیشرفت و بهروزی نصیب مردم آنجا شده باشد که نمونه بارز آن حمله به عراق و افغانستان است که حاصلی جز کشتار مردم بیگناه در پی نداشته است.

 

لشکرکشی های نظامی و دخالتهای سیاسی آمریکا در کشورهای منطقه از بحرین و سوریه و عراق و مصر و لیبی گرفته تا افغانستان و پاکستان، همه و همه باعث افزایش هرچه بیشتر تروریزم و ناامنی شده است.

 

آمریکا تلاش می کند تا با گسترش حوزه نفود بین المللی خود از کشورهای شمال آفریقا تا حوزه خلیج فارس به اضافه کشورهای ترکیه، افغانستان، پاکستان، عراق و سرزمینهای آسیای مرکزی، این مناطق را تحت نفوذ و سلطه سیاسی، نظامی و اقتصادی خود در آورد.

 

اما در این بین نکته جالب اینجا است که تمام این دخالتهای سیاسی و نظامی به گفته خود کارشناسان غربی به جای پیشرفت امریکا، سبب متزلزل شدن امنیت آمریکا، فروپاشی اقتصاد جهانی، از دست رفتن دولت های حامی آمریکا، بیداری های منطقه و … گردیده است.

 

آمریکایی که قصد داشت روزی آقا و ارباب جهان گردد با هوشیاری بلاد مسلمین در جریان بیداری اسلامی اکنون با وخامت اوضاع اقتصادی، میزان بیکاری بالا ، کسری های چند تریلیون دالری بودجه، بدهی های عمومی به همراه تراز منفی بازرگانی و … مواجه شده است.

 

هرچند آمریکا بسیار تلاش می کند تا با استفاده از ابزار قوی رسانه، خود را حامی کشورهای منطقه و طرفدار آزادی و دموکراسی و مبارز علیه تررویزم نشان دهد، ولی اکنون بر مردم منطقه و برخی مردم آمریکا پوشیده نیست که عامل اصلی تمام ناامنی های موجود در جهان زیاده خواهی ها و استعمارگری های مقامات کاخ سفید و سران رژیم صهیونیستی می باشد که البته به لطف خدا روز به روز بیشتر بر رسوایی های این دو رژیم منحوس افزوده می گردد.

 

و اشخاصی چون اشرف غنی که سیاست خود را بر مبنای اهداف استعماری آمریکا بنا نهاده اند، باید بدانند که چراغ ظلم و ظالم تا دم آخر نمی سوزد، اگر سوزد شبی سوزد، شب دیگر نمی سوزد.

 

به امید روزی که تمام مستضعفان جهان از دست ایادی شیطان نجات پیدا کنند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار