افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 18 اکتبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

طی نشست مطبوعاتی از کتاب های حرفه بخش سوادآموزی رونمایی گردید

رونمایی <a href=

نشست مذکور با حضور وزیر معارف کشور، معین و رهبری معینیت سوادآموزی  وزارت معارف، مسوولان مؤسسات جائیکا و یونسکو و سایر نهادهای تمویل کننده برگزار شد.

در ابتدا وزیر معارف گفت: آموزش حرفه برای سوادآموزان در جنب آموزش سواد به اساس نیازمندی های زیست آنها صورت می گیرد که به هدف منسجم ساختن ضرورت ها و آموزش مسلک مورد ضرورت بصورت سیستماتیک و علمی کتاب های حرفه در این راستا تألیف و تدوین شده و منصه تدریس قرار خواهد گرفت که شامل حرفه های   باغداری، زنبورداری، مرغداری، پروسس لبنیات، خیاطی و سوزن دوزی و تجارت های کوچک می باشد.

به تعقیب آن محترم معین سوادآموزی این وزارت نیز آموزش حرفه را برای سوادآموزان در رشد اقتصاد خانواده ها مؤثر دانسته یادآور شدند که آن عده از هموطنان عزیز ما که بنا به معاذیر گوناگون از نعت سواد و علم محروم مانده اند من بعد می توانند در کنار یادگیری سواد یک حرفه را هم به خاطر امرار حیات و درآمد مالی خانواده های خویش فراگیرند که نه تنها تغییرات مثبت را در وضعیت مالی خانواده ها بار خواهد آورد، بلکه در رشد اقتصاد کشور نیز مثمر واقع می گردد و هم از صعود نرخ بیکاری در بازار کار جلوگیری می نماید.

مسوولان مؤسسات تمویل کننده و همکار نیز در پیوند به موضوع صحبت نموده، شیوه جدید آموزش حرفه برای سوادآموزان را موفق دانسته اضافه نمودند که یکی از راه های تشویق سوادآموزان به آموزش سواد نیز همین راهکار می باشد.

نمایندگان مؤسسات مذکور به تداوم همکاری های خویش در بخش معارف کشور و سوادآموزی تأکید نموده وعده هر گونه همکاری را سپردند.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار