افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 20 فوریه , 2016 لینک کوتاه خبر :

طیارات بی پیلوت در راه رسیدن به افغانستان

این طیارات بی پیلوت بنام (سکن ایگل) در ماه مارچ به پروازهای اکتشافی آغاز می کنند.

بر اساس گزارش ها، این طیارات در اول در مناطق شمال و جنوب افغانستان جایی که که گفته می شود، جنگ شدت گرفته فعالیت خواهند کرد.

جنرال دیویس گوردون یک قوماندان نیروهای مسلح امریکا در افغانستان دیروز در کابل در صحبتی با خبرگزاری رویترز گفت:

” طیارات مورد ضرورت برای پروازهای اول رسیده و ما مصروف آماده کردن مراکزی برای طیارات، پرزه ها و دیگر تجهیزات هستیم که قرار است، به کشور انتقال یابند. “

قبل ازین حکومت افغانستان، برای تقویت نیروهای هوایی کشورش از جامعه بین المللی، افزایش کمک را تقاضا کرده بود.

جنرال دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع افغانستان می گوید، طیارات بی یپلوت در راه رسیدن به افغانستان اند و آنها برای آموزش کارکنان تخنیکی و آماده سازی سایر جزییات آن تدابیر می گیرند.

سخنگوی وزارت دفاع افغانستان در ادامه گفت: ” شماری از محصلان نظامی ما در حال حاضر در امریکا مصروف آموزش چگونگی کنترول و ادارهء طیارات بی پیلوت می باشند. “

به گفتهء وی زمانیکه آنها برنامه آموزشی را موفقانه سپری کنند، اردوی افغانستان پرواز این طیارات را آغاز خواهد کرد. اما او در مورد تعدادی محصلان نظامی افغان، زمان فراغت و برنامه های آنها، جزییات نداد.

در این میان جنرال دیویس گوردون گفت، نظامیان افغان برنامه های آموزشی شان را در شهر مزارشریف ادامه می دهند و در همین شهر پرزه ها و سایر تجهیزات این طیارات جابجا خواهند شد.

نیروهای ایتلاف در افغانستان گفتند، در آغاز، قراردادی های بین المللی اردوی افغان را در این امر کمک می کنند و برنامه آموزشی نیروهای افغان حداقل سه سال را در بر می گیرد.

اردوی افغانستان تاکنون هشت سیستم را که شامل شش طیاره از این نوع می باشند، به دست آورده است.

این طیارات بی پیلوت که بنام (سکن ایگل) به نیروهای مسلح افغان داده می شوند، برای کشف و نظارت ساخته شده اند و قیمت آن به یک صد هزار دالر می رسد.

این طیاره کمره خیلی پیشرفته دارد و می تواند بطور مستقیم از فضا تصاویر ویدیویی بگیرد و همزمان آن را به مرکز بفرستد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار