افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 3 سپتامبر , 2014 لینک کوتاه خبر :

طرح جدید آمریکا، پیوستن طالبان به داعش است

 این روزها گروه تروریستی داعش همچون گروه طالبان، با اعمال مقررات عجیب و غریب به نام اسلام و سنت، این دین الهی را مورد وهن قرار داده اند، بطوری که اکنون بسیاری از علمای اهل سنت نیز به این امر اذعان دارند که نتیجه عملکرد داعش در جوامع تحت کنترلش در سوریه و شمال عراق، دین گریزی و رویگردانی مردم از دین بوده است که هدف اصلی غربیها در جوامع اسلامی است.

کاخ سفید در این دو دهه ی اخیر توانسته با تشکیل گروه های افراطی از جمله القاعده، طالبان، داعش، بوکوحرام و …. دیدگاه سیاهی از دین مبین اسلام را در بین جوامع غربی رواج دهد و اینگونه تظاهر کند که ” مسلمانان همین انسانهای کثیف و کریه و وحشی و افراطی هستند که جز کشتن و قتل و غارت چیزی دیگری نمی دانند!!! ”

این واقعیتی است که شما در همه ی گروه های افراطی که تحت حمایت غرب و برخی کشورهای عربی به وجود آمده اند، مشاهده می کنید. اسلام ستیزی، بدنام کردن دین، خشونت طلبی، رفتارهای وحشیانه و نشان دادن اعمال غیر اسلامی در قالب مسایل اسلامی.

مطمئنا هر غیر مسلمانی که این تصاویر و رفتارهای این گروه های به ظاهر اسلامی را ببیند از اسلام متنفر می شود. حتی جوانان مسلمانی که دسترسی به اصل معارف دین مبین اسلام را ندارند نیز از دین رویگردان می شوند و این دقیقا همان خواسته غرب به ویژه آمریکا و اسراییل در این رابطه است.

نکته قابل تامل دیگری که این روزها به طور نامحسوس در کشور ما جریان دارد و چالشهای دور دوم انتخابات بر روی آن سرپوش گذاشته، اتحاد بین سران طالبان با گروه داعش است که این پروژه آمریکایی به زودی اجرایی می شود تا دولت آینده یکبار دیگر برای مقابله با افراطی ها، محتاج حضور آمریکا در افغانستان باشد.

رفتار سیزده سال گذشته ی آمریکاییها نشان داد که آنها خود طالبان را به وجود آوردند و طی این سیزده سال جنگ فقط با آنها بازی کردند و الا نابود کردن و از بین بردن یک گروه چند هزار نفری کاری نبود که 150 هزار نیروی نظامی خارجی 50 کشور جهان نتوانند انجام دهند. غرب با حملات ضعیف و تبلیغات گسترده خود، طالبان را بهانه ای برای حضور دراز مدت خود در کشور ما قرار داد.

اکنون هم با طرح پیوستن طالبان به داعش می خواهد به دولت آینده افغانستان (که هنوز تشکیل نشده) بفهماند که اگر قرار باشد پا بر روی دُم آمریکا بگذارید باید شاهد تداوم عملیات های نظامی طالبان متحد شده با داعش باشید. ولی اگر کاری به کار ما نداشته باشید، طالبان آرام آرام به آغوش شما بازخواهند گشت و ما نیز به کار خود بی سر و صدا ادامه می دهیم.

برای اثبات این مطلب بد نیست نگاهی بیندازیم به سخنان یکی از سران طالبان که در گفتگو با بی بی سی اظهار داشته است: اگر ثابت شود داعش به حق یک خلافت اسلامی است، جنگجویان طالبان به آن خواهند پیوست. داعش را می شناسیم و با برخی از افرادش ارتباط داریم، منتظر می مانیم تا داعش شروط خلافت اسلامی را کسب کند، در چنین صورتی سران ما به آن اعلام وفاداری خواهیم کرد.

این فرمانده طالبان نکات جالبی نیز درباره حکومت کرزی بیان داشته با این مضمون: عملیات ما امروز چریکی است و دولت کابل مانند دولت نجیب الله که پس از خروج نیروهای اتحاد جماهیر شوروی از افغانستان در سال 1989 بر سرکار بود، ضعیف است. ما تلاش خود را روی عملیات انفجاری، ترور و کمین متمرکز کرده ایم. دولت کرزی بجز مسیرهای هموار و مسطح، قدرت عملیات ندارد و فقط با تلاش بسیار می تواند وارد روستاها شود.

که البته باید گفت: این ضعیف بودن نیروهای امنیتی افغانستان و این قدرت نفوذ طالبان نیز یکی از بخش های پروژه ی آمریکا بوده است تا بتواند بدین طریق راحت تر به مقاصد و اهداف خود در کشور ما دست یابد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار