افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, حوادث -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 17 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

طالبان 14 پولیس را در هلمند به شهادت رساندند!

پولیس هلمند

به گفته مقامات امنیتی هلمند، شب گذشته طالبان با حمله مسلحانه سنگینی بر کمربند امنیتی شهر لشکرگاه توانستند 14 پولیس افغان را به شهادت برسانند.
مقام‌های امنیتی هلمند گفته اند که دیشب طالبان مسلح حمله‌ای سنگین را بر کمربند امنیتی شهر لشکرگاه انجام دادند که در نتیجه ۱۴ پولیس افغان کشته شدند.

یک مقام امنیتی هلمند که نخواست نامش فاش شود، گفت، جنگجویان طالبان حملات شان از ساعت ۱:۳۰ پس از نیمه‎شب آغاز کردند و درگیری تا ساعت ۵:۰۰ بامداد ادامه یافت.

به گفتۀ منبع، نُه پولیس در پوسته‌ای ساپیان از مربوطات حوزه چهارم امنیتی و پنج تن دیگر در پوستۀ قلعۀ سنگ از مربوطات حوزه هشتم لشکرگاه، کشته شدند و سه تن دیگر زخم برداشتند.

این منبع امنیتی تأیید کرد که در درگیری دیشب به جنگجویان طالبان نیز تلفاتی وارد شده است.

مل‌پاسوال عبدالغفار ساپی، قوماندان امنیه هلمند، تلفات در آن درگیری را پذیرفت؛ اما افزود که آمار دقیق بعداً اعلان خواهد شد.

آقای ساپی، گفت صبح زود ساعت ۱:۳۰ طالبان بر پوسته‌های کمربند امنیتی حوزه‌های هشتم و هفتم حمله کردند که عقب زده شد و به دو جانب تلفات وارد شده است .

قوماندان امنیه هلمند افزود که شماری از عساکر زخمی پولیس، به شفاخانه منتقل گردیده اند.

این حملۀ طالبان در پنج ماه گذشته حمله‌ای کلان طالبان بر شهر لشکرگاه شمرده می‌شود.

مقام‌های امنیتی افغان گفته اند، در مناطق مختلف هلمند بر ضد مخالفان مسلح و قاچاق‌بران مواد مخدر عملیات را شدت بخشیده اند و جنگجویان طالبان نسبت به هر زمان دیگر در این ولایت تحت فشار قرار گرفته اند.

طالبان هنوز در این خصوص به رسانه‌ها چیزی نگفته اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار