افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 8 سپتامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

طالبان کشته شدن سیزده نفر در ولایت بلخ را محکوم کرد

طالبان افغان کشته شدن سیزده نفر توسط افراد مسلح ناشناس در ولسوالی زارع ولایت بلخ را محکوم نموده و آنرا کار داعش خوانده است.

 

افراد مسلح به روز شنبه در ولایت نسبتاً آرام بلخ 13 افغان مربوط به قوم هزاره را از موتر حامل شان پیاده ساخته و کشتند. تا حال کدام گروهی مسوولیت این کشتار را به عهده نگرفته است.

 

کارشناسان می گویند: دلیلی اینکه داعش مثل عراق و سوریه در افغانستان جای پا ندارد این است که شرایط مشابه سوریه و عراق یعنی اختلافات مذهبی و فرقوی در افغانستان برای آنها مساعد نیست.

 

داعش در سوریه و عراق با استفاده از اختلافات مذهبی توانسته است مناطق زیادی را تحت کنترول خود در آورد.

 

گروه طالبان افغان در رابطه با حملۀ روز شنبه در ولسوالی زارع ولایت بلخ گفته است، این کار برای آن صورت گرفته است که تخم نفاق، عدم همدیگر پذیری و تعصب کشت شود.

 

طالبان در اعلامیۀ منتشر شده در صفحه انترنتی خود همچنان گفته اند، ما حادثۀ زارع را با شدت محکوم می کنیم و از ملت می خواهیم در مقابل دسیسه های دشمن هوشیار شود.

 

طالبان در 14 سال گذشته متهم به کشتن مردم عام و کارمندان موسسات خیریه شده اند.

 

گروۀ دولت اسلامی موسوم به داعش از چند ماه به این سو تلاش داشته است مناطقی را در ولایات شرقی افغانستان به دست بیاورد ولی با مقاومت طالبان مواجه شده است.

 

در این اواخر درگیری های شدید بین طالبان و داعش در ننگرهار رخ داده و از اثر این درگیری ها صدها خانواده وادار به ترک مناطق شان شده اند.

 

شماری از بزرگان قومی ولایات شرقی افغانستان از حکومت خواستند آنها را از چنگ تندروان نجات بدهد و اگر حکومت امنیت را برقرار کرده نتواند، آنها خود دست به کار خواهند شد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار