افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 5 فوریه , 2015 لینک کوتاه خبر :

طالبان و داعش یک روح هستند در دو بدن!

این روزها رسانه های وابسته به غرب به ویژه بنگاه خبرپراکنی انگلیس بی بی سی، تلاش فراوانی می کنند تا داعش و طالبان را دو گروه مجزا از هم در افغانستان معرفی نمایند و اینگونه به همگان القا کنند که جنگ قدرت بین طالبان و داعش آغاز شده است!!! تا بدین طریق بین طالبان و داعش فرق بگذارند.

 

روز گذشته بی بی سی مطلبی با همین عنوان نشر کرد و مدعی شد که 70 عضو داعش در حال عضوگیری در افغانستان هستند که البته در این موضوع شکی نیست ولی در ادامه این مطلب آمده که نیروهای طالبان با این افراد مدعی داعش بودن، درگیر شده اند و نمی گذارند وفاداران ملاعمر با ابوبکر البغدادی بیعت کنند چرا که تاکنون تعداد چشمگیری از طالبان به داعش پیوسته اند.

 

عین همین مطلب را هفته ی پیش پنتاگون در گزارش اعلام کرد که طالبان تا زمانی که خطری برای امنیت ملی آمریکا نداشته باشند، مورد حمله نظامیان آمریکا قرار نخواهند گرفت. به این معنا که آنها می خواهند مردم ما طالبان افراطی را گروهی مجزا از تروریستهای داعش معرفی نمایند. حتی اگر درگیریهای هم وجود داشته باشد با برنامه ریزی غرب و علی الظاهر برای انحراف اذهان عمومی است.

 

بر کسی پوشیده نیست که داعش و طالبان و القاعده را آمریکاییها درست کرده اند و عربستان سعودی و پاکستان نیز به عنوان مزدوران غرب حامی آنها بوده اند و اگر اکنون می گویند ما مخالف حضور تروریست ها در منطقه هستیم دقیقا مانند همان مبارزه ی ایتلاف غربیها علیه طالبان و داعش است که بیشتر باعث گسترش چنین تفکرات می شود تا نابودی آنها.

 

امروز تفاله‌های وهابیت با عناوینی همچون طالبان و داعش و با همکاری انگلیس، آمریکا و یهود مشغول ترویج تفکراتی ضاله‌تر و خشن‌تر از وهابیت هستند تا درست در زمانی که باید اسلام و پیامبر اکرم(ص) به عنوان رحمت للعالمین معرفی شوند، چهره‌ای خشن، تروریست و آدم کش از دین الهی به جهانیان معرفی گردد.

 

بین داعش و طالبان هیچ تفاوتی نیست نه از نظر تفکر و عقیده و نه از نظر سیاست و عملکرد. همان جنایاتی را که طالبان در زمان تاسیس خود انجام دادند از قبیل سر بریدن ها و زنده در روغن سوزاندن و کشتار دسته جمعی امروز وحشی های داعش با تنوع بیشتر انجام می دهند. سیاست و عملکردشان هم که اسلام هراسی و بدنام کردن دین مبین اسلام است که هدف اربابان غربی شان می باشد. جدای از اینکه هر دو گروه زمینه ساز حضور نظامی آمریکا در کشورهای مسلمان افغانستان، عراق و سوریه شده اند.

 

اکنون هم که داعش به دنبال تعیین والی برای خراسان است تا از طریق این تبلیغات رسانه ای ( که امثال بی بی سی این خدمت را انجام می دهند) روحیه نیروهای شکست خورده‌ اش را حفظ کند و اینگونه جلوه دهد که داعش در حال پیشروی است.

 

این موضوعات را بگذارید در کنار کمکهای مستقیم آمریکا به داعش که رسوایی آن چندی قبل با فرو ریختن سلاحهای پیشرفته از راه هوا برای تروریستهای داعش فاش شد و مقامات دولت عراق را مجبور به واکنش در این زمینه کرد. در چند سال گذشته، عین این اتفاق در کشور ما نیز رخ داده و آمریکا بارها از طریق هوا پیشرفته ترین سلاحها و امکانات را برای بخشهایی از طالبان که گاه حتی در محاصره بوده‌اند، ارسال کرده است. آخرین آنها که به جنجالی رسانه‌ای منجر شد، پرتاب کانتینرهای مملو از سلاح و تجهیزات بر فراز مناطقی در شیندند بود که این تسلیحات آمریکایی بطور ناگهانی در اختیار نیروهای ارتش ملی قرار گرفت و پس از بازرسی مشخص گردید این کانتینرها را آمریکاییها برای کمک به طالبان ارسال کرده اند.

 

به هر حال سیاست غرب همین است که با تشکیل گروه های مختلفی از جمله طالبان، القاعده، ‌دولت اسلامی عراق و شامات معروف به داعش، بوکوحرام، پ ک ک و پژاک، کوموله فدایی، الشباب (سومالی) القاعده عراق، انصار الاسلام، جبهه النصره، جنبش طالبان پاکستان، جندالله و جیش محمد (ص) و … اهداف مشخصی از جمله برپایی پرچم سلفی گری و تکفیر، باهدف نابودی اماکن مقدس و کشتار مسلمانان، موج عظیم اسلام هراسی را به راه اندازند تا از روی آوردن مردم کشورهای غربی به اسلام جلوگیری نمایند در این میان پوشش وسیع رسانه‌ هایی چون بی بی سی هم خدمتگذار این جنایات هستند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار