افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 19 نوامبر , 2014 لینک کوتاه خبر :

طالبان و داعش تفاله های وهابیت انگلیس هستند

درست در زمانی که باید اسلام و پیامبر اکرم(ص) به عنوان رحمت للعالمین معرفی شوند، چهره‌ای خشن، تروریست و آدم کش از دین الهی به جهانیان معرفی گردد.

 

اندیشمند اهل سنت و استاد فلسفه و تاریخ با اشاره به علل پیدایش و رشد فرقه‌های انحرافی از جمله طالبان و داعش، گفت: وهابیت و حکومت آل سعود از طریق یهودیان و انگلیسی‌ها پایه گذاری شدند و طالبان و داعش امروز نیز به تبعیت از انگلیس و یهود به دنبال تخریب چهره اسلام و مسلمانان هستند.

 

فاروق صفی زاده سقیفه بنی‌ساعده را ریشه انحرافات در دین اسلام معرفی کرد و اظهار داشت: عده‌ای از اصحاب در زمان حضرت رسول اکرم(ص) اختلافاتی باهم داشتند که برای نخستین بار این اختلافات در سقیفه بنی‌ساعده بروز پیدا کرد و وصیبت پیامبر خدا که از جانب پروردگار بود، در همین سقیفه کنار گذاشته شد.

 

بنی امیه و بنی هاشم هر دو از یک خانواده قریشی بودند اما در طول تاریخ و قبل از اسلام، اختلافات و جنگ‌های برادرکشی با یکدیگر داشتند و همین امر سبب شد تا پس از رحلت حضرت رسول اکرم(ص) فرمان الهی مبنی بر جانشینی حضرت علی(ع) توسط انصار و مهاجرانی که خداوند در قرآن به آن‌ها درود فرستاده بود، کنار گذاشته شود.

 

سقیفه بنی‌ساعده و اختلافات اصحاب پیامبر(ص) سبب شد تا با اشتباه و انحرافی بزرگ، فردی غیر عالم و ناآگاه به رموز قرآن و اسلام ناب به خلافت برسد و در انتخاب والیان اشتباهات زیادی انجام دهد؛ بزرگترین اشتباه ابوبکر (رض) قرار دادن معاویه به عنوان والی شام بود که سنگ بنای انحرافات اسلام را پایه گذاری کرد.

 

معاویه در زمان خلفای سه گانه به ویژه خلیفه سوم بسیار بها و قدرت یافت. بها دادن به معاویه تا جایی این فرد را جسور کرد تا این‌که یزید، پسر فاسق و شراب خوار خود را برای جانشینی بر حکومت شام انتخاب کرد و سبب جنایات بسیار بزرگ روز عاشورا در کربلا شد؛ در حقیقت واقعه کربلا به انحراف در سقیفه بنی‌ساعده باز می‌گردد.

 

اشتباهاتی که در ایام خلافت خلفای سه گانه صورت گرفت و نیز مقابله خوارجی که خود مفسر قرآن بودند با حضرت علی(ع) سبب شد تا از قرن چهارم هجری به بعد، فرقه‌های ضاله به وجود آمده و هرکس در صدد ترویج افکار ضاله و معارض با قرآن و اهل‌بیت(ع) برآید.

 

مهم‌ترین و بیشترین فرقه‌های ضاله و عرفان‌های کاذب از 300 سال پیش به این‌طرف و با دخالت و حمایت انگلیسی‌ها از افکار ابن تیمیه و محمد بن عبدالوهاب به وجود آمد؛ به طوری که ایجاد فرقه وهابیت و پادشاهی سعود به طور مستقیم از سوی عوامل یهود و انگلیس حمایت و برنامه ریزی شد.

 

سعود که فرزند یک یهودی الاصل و از اورشلیم به عربستان آمده بود، درست در زمانی از سوی انگلیسی‌ها به حکومت عربستان دست می‌یابد که مستر همفر جاسوس انگلیسی، محمد بن عبدالوهاب را ترغیب به ترویج افکار ضاله کرده بود؛‌ در همین شرایط سعود و محمد بن عبدالوهاب باهم همراه شده، تفکر وهابیت را بنیان و تسلط بر مکه و مدینه را به دست عوامل یهود و انگلیس می‌گذارند.

 

وهابیت فرقه‌ای ضاله است که هیچ یک از مذاهب چهارگانه اهل‌سنت آن را قبول ندارند و حتی خانواده محمد بن عبدالوهاب نیز از افکار ضاله وی منزجر بودند.

 

امروز تفاله‌های وهابیت با عناوینی همچون طالبان و داعش و با همکاری انگلیس، آمریکا و یهود مشغول ترویج تفکراتی ضاله‌تر و خشن‌تر از وهابیت هستند تا درست در زمانی که باید اسلام و پیامبر اکرم(ص) به عنوان رحمت للعالمین معرفی شوند، چهره‌ای خشن، تروریست و آدم کش از دین الهی به جهانیان معرفی گردد.

 

متاسفانه افراطی گری برخی شیعیان سبب محبوب شدن داعش میان اهل‌سنت می‌شود. یکی از عللی که سبب نمایان‌تر شدن و حتی محبوب شدن داعش میان اهل‌سنت سراسر دنیا می‌شود، افراطی گری‌های برخی از شیعیان است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار