افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, حوادث -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 12 فوریه , 2018 لینک کوتاه خبر :

طالبان به وُلسوالی جرم بدخشان حمله کردند!

حمله طالبان افغانستان

به گزارش خبرگزاری افغان تلکس به نقل از مقامات ولایت بدخشان، طالبان بصورت گسترده به وُلسوالی جرم این ولایت حمله ور شدند!
مقامات در ولایت بدخشان اعلام کردند که وُلسوالی جرم این ولایت هدف حملات گسترده طالبان قرار گرفته و درگیری بین نیروهای امنیتی و مخالفان مسلح دولت ادامه دارد.

گروه طالبان از صبح امروز به مواضع نیروهای نیروهای دولتی در وُلسوالی جرم ولایت بدخشان حمله کرده است.

برخی از منابع محلی تصریح کردند طالبان به منطقه پل کیبلی حمله کرده اما درگیری‌ها تا فاصله یک کیلومتری مرکز این وُلسوالی نیز کشیده است.

قوماندانی امنیه ولایت بدخشان نیز ضمن تایید حمله گروه طالبان به وُلسوالی جرم از ارایه جزئیات درباره وضعیت این وُلسوالی خودداری کرده است.

عبدالله ناجی نظری رییس شورای ولایتی بدخشان گفت: حملات طالبان به وُلسوالی جرم تا حدودی مهار شده است اما درگیری‌های پراکنده بین نیروهای امنیتی افغان و طالبان هنوز هم ادامه دارد.

بر اساس این راپور طالبان با حمله به مواضع نیروهای امنیتی افغان در نزدیکی رودخانه کوکچه تلاش دارند تا با عبور از پل به مرکز این وُلسوالی راه یابند که با واکنش نیروهای امنیتی افغان روبرو شده است.

تا کنون آماری از تلفات دو طرف در این درگیری‌ها از سوی منابع رسمی اعلام نشده است.

این در حالی است که از گذشته طالبان وُلسوالی‌های وردوج و یمگان ولایت بدخشان را نیز در اختیار دارند و تلاش حدود سه ساله نیروهای امنیتی افغان برای پاکسازی این وُلسوالی‌ها شکست خورده است.

گفته می‌شود که طالبان در وُلسوالی‌های بهارک ، زیباک ، ارغنچ‌خواه ، شهدا ، درایم ، تگاب ، راغستان ، یفتل‌ها و ارگو ولایت بدخشان نیز حضور فعال دارند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار