افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 29 ژوئن , 2012 لینک کوتاه خبر :

طالبان مذاکرات صلح در جاپان را رد کردند!

گروه طالبان گزارش ها مبنی بر ایجاد نشست صلح در شهر کیوتوی جاپان را به شدت رد کرده و گفته است که نماینده این گروه به درخواست کشور جاپان به یک کنفرانس در پوهنتون دوشیشا دعوت شده بود.
این گروه در خبرنامه ای گفته که در مورد صلح افغانستان در این کنفرانس تصمیم گرفته نشده است و موضوعات مبنی بر ایجاد کمیسیون مشترک صلح نیز بی اساس و کذب است.

اخیرا، شماری از رسانه ها گزارش های را منشتر کردند که گویا نشست صلح سه جانبه بین طالبان، حزب اسلامی و شورای عالی صلح به درخواست کشور چاپان در شهر کیوتوی این کشور برگزار شده است.
دراوایل سال جاری، گفتگو های صلح طالبان و ایالات متحده امریکا در قطر به شکست مواجه شد.
طالبان می گویند که جانب امریکا به تعهدات خود پایبند نیست و تا زمانیکه واشنگتن به قول خود وفادار نباشد حاضر نیست به پای میز مذاکره برگردد.
در پیوند با این موضوع هفته گذشته محمد صادق سفیر پاکستان در کابل به خبرگزاری رویترز گفت که زمینه گفتگوی طالبان و ایالات متحده امریکا را اسلام آباد فراهم کرده است.
آقای صادق گفته که پاکستان اجاز داده است تا طالبان حاضر به مذاکره با امریکا در قطر شود.
گروه طالبان امروز، تمامی گفته های سفیر پاکستان در کابل را رد کرده و گفته است که طالبان به اساس اصول اسلامی و ملی تصمیم می گیرد و پاکستان هیچ نقشی در تصمیم گیری این گروه ندارد.
در خبرنامه طالبان از قول ذبیح الله مجاهد سخنگوی این گروه آمده که طالبان یک گروه مستقل است و تمامی هدایات و اوامر از سوی ملا محمد عمر صادر می شود.
در خبرنامه امده است که شخص ملا عمر هدایت گتفگو با امریکا را صادر کرد و در نهایت این گفتگو ها به هدایت او (ملا عمر) بدون نتیجه خاتمه داده شد.
این گروه همچنان تاکید کرده است که نماینده آنان در نشست پاریس حضور نداشته و در مورد جزییات این نشست نیز چیزی نمی داند.

بخدی

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار