افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 6 آوریل , 2015 لینک کوتاه خبر :

طالبان خونخواری را از آمریکاییها آموخته اند

نزدیک به چهارده سال از لشکر کشی آمریکا و متحدانش به کشور ما می گذرد و هر روز بیش از پیش شاهد دخالتهای گسترده خارجی ها در امور سیاسی افغانستان، جسارت و اهانت به مقدسات مردم و گسترش بی ثباتی و افزایش وابستگی بوده و هستیم.

 

طی این سالها حاصل این جنگ که تحت نام مبارزه با تروریزم صورت گرفت، برقراری صلح و امنیت و ثبات در افغانستان که نبود هیچ، باعث کشتار افراد بی گناه غیر نظامی و حتی بسیاری از هموطنان ما در ارتش و پولیس ملی شده است، که آمار موجود بسیار بهت آور است. جدای از اینکه طالبان نیز که با اولین بمباران های هوایی امریکا و جبهه متحد ملی ناپدید شده بودند، دوباره سر برافراشته و به مخالفین جدی دولت تبدیل شده اند و اکنون می خواهند دوباره به ملت افغانستان تحمیل شوند.

 

در این شکی نیست که قربانیان اصلی این جنگ غیر نظامیان می باشند زیرا تلفات غیر نظامیان سال به سال افزایش می یابد. حملات خارجی ها بخصوص عملیتهای هوایی، فعالیتهای جنگی طالبان و حملات انتحاری که در مناطق مزدحم صورت می گیرد، کمتر به نظامیان و بیشتر به غیر نظامیان آسیب می رساند.

 

جالب است بدانید بر اساس گزارشی که توسط سازمان‌های غیردولتی مسوولیت اجتماعی پزشکان، بقای جهانی پزشکان و پزشکان بین‌المللی برای پیشگیری از جنگ هسته‌‌ای، منتشر شده است، نظامیان آمریکایی پس از حادثه 11 سپتامبر سال 2001 تاکنون بیش از 220 هزار نفر را تنها در افغانستان کشته‌اند.

 

طبق گزارش فوق، شمار کل کشته‌های سه کشور افغانستان، پاکستان و عراق در چارچوب طرح جنگ علیه تروریزم آمریکا، حدود یک میلیون و 300 هزار نفر است. این آمار از آمارهای ارایه شده قبلی به مراتب بیشتر است.

 

حال این آمار را بگذارید در کنار حمایتهای آمریکا و انگلیس از تروریست‌های القاعده، طالبان و داعش که تاکنون بارها و بارها برملا شده است و نکته بسیار مهم این است که تاکنون هیچ جنگی بین تروریستها و غربیها انجام نشده است. حتی یک گزارش ساده از شلیک یک تیر به سمت اسراییلی ها از سوی داعش، القاعده و طالبان منتشر نگردیده ولی در عوض هر روز شاهدیم که چگونه مزدوران آمریکایی در لباسهای متفاوت و تحت نام گروه های افراطی به بهانه های مختلف، مسلمانان را قتل و عام می‌کنند.

 

با این توصیفات جناب اشرف غنی هر روز حمایت بیشتری از غرب و ایادی مزدورش در منطقه از جمله آل سعود انجام می دهد و بدون توجه به کشته شدن 220 هزار تن از هموطنان ما در جنگی که از سال 2001 تا کنون آمریکا در افغانستان به راه انداخته، بیشتر به فکر برآورده ساختن منافع بادارش می باشد تا رفع مشکلات مردم.

 

لذا باید با دید انصاف دید که واقعا حاصل این سیزده چهارده سال جنگ در افغانستان چه بوده است که این تعداد هموطن ما قربانی آن شده اند؟ با حسابی ساده می توان به این نتیجه رسید که در قبال هر کشته ی آمریکایی حداقل صد هموطن ما کشته شده است، آیا به راستی خون این همه انسان پایمال نشده است.

 

تازه این تنها آمار کشته شدگان است. به یقین نمی توان گفت خسارت وارده به خانواده های این افراد که بی سرپرست و یتیم شده اند، چه میزان است؟ هیچگاه مقامات خارجی و داخلی درک نخواهند که چه تعداد از مردم بیگناه بخاطر سیاستهای آنها ناقص العضو و معلول شده اند. هرچند که خسارات وارده به منافع ملی افغانستان نیز قابل تصور و بیان نمی باشد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار