افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, حوادث -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 22 ژوئن , 2016 لینک کوتاه خبر :

طالبان بیست تن از گروگان ها را آزاد کرد

گروگان‌

مقام های محلی ولایت هلمند در غرب کشور می گویند که بیست تن از گروگان ها از سوی طالبان مسلح آزاد شدند.

میرزا حسین علیزاده عضو شورای ولایتی هلمند گفت: مسافرانی که صبح روزسه شنبه در مسیر شاهراه قندهار – هرات در ولسوالی گرشک اختطاف شده بودند، پس از چند ساعت طالبان شماری از این گروگان ها را دوباره آزاد کرده اند.

روز گذشته طالبان در مسیر قندهار – هرات یک موتر مسافربری نوع ۳۰۳ و دو موتر باربری را متوقف کرده و ۲۵ سرنشین آن را با خود برده اند.

گفته می شود که طالبان پس از آنکه بیست و پنچ سرنشینان موتر مسافربری را با خود می برند، آنان از چندین موتر دیگر نیز گروگان گیری می کنند که کلا طالبان ۴۰ نفر را به گروگان می گیرند.

در همین حال آقای علیزاده، افزود گروه طالبان ۲۰ تن از مسافران که در میان شان زنان و اطفال هم شامل میباشد روز گذشته حوالی ساعت ۵:۰۰ بعد از ظهر آزاد کردند .

این عضو شورای ولایتی هلمند می گوید تا کنون پنچ تن از گروگان ها در اسارت طالبان به سر می برند و تا هنوز معلوم نیست که طالبان آنان را به کدام یکی از ولسوالی ها انتقال دادند .

برخی از رسانه ها نیز گزارش داده اند که طالبان صبح روز گذشته ۴۷ سر نشینان سه موتر را در مسیر قندهار – هرات به گروگان گرفتند که از این میان طالبان ۱۸ تن شان را بعد از چند ساعت دوباره آزاد کرده اند.

قوماندانی قول اردوی ۲۱۵ میوند با نشر خپروگرام ای نوشته است که از میان ۴۳ مسافر اختطاف شده، ۱۸ تن شان دیروز صبح و ۲۰ نفر دیگر آنان شام روز گذشته رها شده و به قوماندانی امنیه ولسوالی گرشک تسلیم داده شدند.

میرزا حسین علیزاده می گوید در حال حاضر پنچ مسافر در قید طالبان به سر می برند، او همزمان گفت که نیروهای امنیتی کشور تلاش دارند تا منطقه بود و باش این مسافران را پیدا کرده و آنان را از چنگ طالبان آزاد کنند.

در همین حال قاری یوسف احمدی که خود را سخنگوی گروه طالبان معرفی می کند گفته است که طالبان از نزد شش مسافر باقی مانده تحقیق می کند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار