افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 20 مارس , 2018 لینک کوتاه خبر :

طالبان برق کابل را قطع می کنند!

برق رسانی

گروه طالبان هشدار داده است که اگر جریان برق در مناطق زیر اداره آنان در کندز و بغلان وصل نشود، برق کابل را قطع خواهد کرد.

گروه طالبان با نشر اعلامیه‌ای ادعا کرده اند که حکومت در مناطق زیر تسلط این گروه از فراهم آوری سهولت‌های آموزشی، برق، صحت و سایر خدمات جلوگیری می‌کند.

در این اعلامیه همچنان طالبان مدعی شده اند که حکومت جریان برق را به برخی ساحات ولایت‌های کندز و بغلان، که گویا زیر سلطه آن گروه است، قطع کرده است.

ولسوالی‌های چاردره و گل لواه کندز و دهنه غوری و عمرخیل ولایت بغلان، ساحاتی است که به گونه مشخص در اعلامیه طالبان از آن یاد شده و گفته شده است که جریان برق این ساحات یا قطع بوده یا هم قطع و وصل می‌شود.

گروه طالبان هشدار داده است که اگر جریان برق در مناطق زیر اداره آنان در کندز و بغلان وصل نشود، برق کابل را قطع خواهد کرد.

این گروه همچنان هشدار داده که اگر پروگرام های توسعه و صحّی به گونه متوازن در مناطق زیر اداره طالبان از سوی حکومت اجرا نشود، حکومت را با چالش های فراوانی روبرو خواهد کرد.

این گفته ادعاها و هشدارها از سوی طالبان در حالی مطرح می‌شود که تروریستان این گروه همواره مانع پیشرفت و ترقی کشور بوده اند.

تروریستان طالب بارها به تاسیسات عامه المنفعه حمله کرده و با ماین گذاری و انفجارها تاکنون ده‌ها پل، پلچک، مکتب، کلینیک و … را تخریب کرده اند.

تنها در دو سال گذشته، تروریستان طالب چندین پایه برق در ولایت های کندز و بغلان را تخریب کرده اند.

 

 1. حاجی غلام رضا قربانی :

  این یهودی ها چی فایده میکند

 2. Yaqoob Khan Afzali :

  قصه ی برق پایان ناپزیر است پایه های برق در خدمت تان

 3. Shukrullah Kohbandi :

  کار خوب نمی کنند بسیار کار بد است باید از برشنا حق بگیرند نه قطع برق مردم بیچاره کابل

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار