افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 21 آگوست , 2014 لینک کوتاه خبر :

طالبان افغانستان با رهبر داعش بیعت کردند!!!

  

سایت پشتو زبان روهی در گزارشی نوشت: مولوی عبدالرحیم مسلم دوست از چهره‌های شناخته شده و با نفوذ در بین طالبان افغانستان و پاکستان، ضمن بیعت با ابوبکر البغدادی، قول داد که با گروه داعش در افغانستان همکاری خواهد کرد.

جناب عبدالرحیم مسلم دوست که اکنون در وزیرستان به سر می برد، اظهار داشته که: زمانی که من در گوانتانامو زندانی بودم، قصری با دروازه بسته را به خواب دیدم، روی دیوار این قصر ساعتی نصب شده بود که 12 دقیقه به 12 را نشان می‌داد. به من گفته شد که اینجا دارالخلافه است، به نظر من تعبیر خواب این است که تا 12 سال دیگر خلافت در جهان تثبیت خواهد شد.

این مقام ارشد طالبان تاکید کرد: من و تمامی دوستان، برادران، خواهران و ملت افغانستان با ابوبکر البغدادی بیعت و وفاداری خود را اعلام می‌کنیم.

عبدالرحیم مسلم دوست که از اهالی ولسوالی بتی‌کوت ولایت ننگرهار است؛ در نوامبر سال 2001 همراه با برادرش بدرالزمان به گوانتانامو منتقل و در آوریل سال 2005 آزاد شد. وی پس از آزادی کتاب زنجیرهای شکسته گوانتانامو را نوشت که در بین طالبان مورد استقبال قرار گرفت. چندی بعد توسط نیروهای پاکستانی دستگیر و سپس در معامله با طالبان پاکستانی در قبال آزادی یک افسر پاکستانی آزاد شد.

مسلم دوست که به زبان‌های فارسی، عربی و پشتو مسلط بوده و کتاب‌های زیادی نوشته است در حال حاضر به عنوان قاضی‌القضات برای طالبان پاکستانی در منطقه «مگری» پاکستان فعالیت می‌کند.

یک منبع نزدیک به طالبان اعلام کرد: احتمال قوی وجود دارد که تعدادی از طالبان پاکستانی که تحت عنوان «جماعت الاحرار» فعالیت می‌کنند در اطاعت از دستورات عبدالرحیم مسلم دوست، با ابوبکر البغدادی بیعت کنند.

بر اساس انتشار یک ویدیو، عبدالرحیم مسلم دوست و مولوی عبدالقاهر رهبر سلفی‌های ولایت کنر با ابوبکر البغدادی بیعت کردند.

این هم از آخر و عاقبت دوستان کرزی که به بهانه های مختلف هر دم از زندان آزاد می شدند. یک روز با ملامحمد عمر رهبر طالبان بیعت کردند و امروز که دست وی از قدرت کوتاه است با ابوبکر البغدادی که جنایاتش تن هر آدمی را می لرزاند، بیعت می کنند.

البته کرزی و همفکرانش بدشان نمی آید که ابوبکر البغدادی را نیز به آغوش خویش بکشانند و وی را نیز جزو پاکستانیهای بدانند که تبدیل به افغانستانیهای مخالف دولت شده اند.

با آشفته بازاری که در روند انتخابات پیش آورده اند و افرادی چون حکمتیار نیز تقاضامند سهمگیری در دولت ” وحدت ملی!” هستند، بعید هم به نظر نمی رسد که پای داعش به کشور ما باز شود.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار