افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 17 سپتامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

طالبان ادعای مولانا سمیع الحق را رد کرد

سخنگوی گروه طالبان افغانستان با رد ادعای مولانا سمیع الحق مبنی بر دفاع این گروه از پاکستان در صورت تجاوز خارجی بر این کشور، گفته است که آنها از پاکستان پشتیبانی نخواهند کرد.

قبل از این، مولانا سمیع الحق، یکی از رهبران تندرو پاکستان که من‌حیث پدر معنوی طالبان مشهور است، روز پنجشنبه گفته بود که طالبان افغان در صورت هرگونه تجاوز بیرونی به شمول حملۀ ایالات متحده امریکا بر پاکستان از این کشور پشتیبانی خواهند کرد.

به گفتۀ وی، گروه‌های گوناگون طالبان با فرستادن نامه‌ها به وی، پشتیبانی شان را از پاکستان در صورت حملۀ امریکا یا کشور دیگر اعلام کرده اند.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان این ادعای مولانا سمیع الحق را رد نموده، گفت: ادعایی که از سوی مولانا سمیع الحق صورت گرفته را رد می کنیم و چنین تصمیمی را ما باید بگیرم نه آنها .

به گفته وی ، در پاکستان جمعی به اسم اتحاد علما وجود دارد که در آن جمعی از عالمان دینی مهاجر مقیم پاکستان فعالیت می کنند که البته تعدادی از علمای پاکستانی هم در آن فعالیت دارند.

مجاهد در ادامه گفت: این گروه یک اعلامیه را پخش کردند که در آن از پاکستان حمایت کرده بودند اما این کار آنها موضع طالبان نمی باشد و ما هیچ گاه از این کشور حمایت نخواهیم کرد .

سخنگوی گروه طالبان افزود: ما فعلاً درگیر جنگ در کشور خود هستیم، تا زمانی که اشغال کشور خود را از بین نبریم، این هیچ مفهومی ندارد که ما در کشور دیگری مبارزه کنیم .

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار