افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 27 فوریه , 2018 لینک کوتاه خبر :

طالبان آماده صلح با امریکا استند!

طالبان افغانستان

به گزارش افغان تلکس، گروه طالبان آماده گی خود را برای گفت‌وگوی صلح با امریکا اعلام کردند!
گروه طالبان روز دوشنبه (۷حوت) با پخش یک اعلامیه‌یی از آماده‌گی‌شان برای گفت‌وگو با ایالات متحده امریکا اعلام کرده‌اند و از مقام‌های امریکایی می‌خواهند تا برای حل صلح‌آمیز بحران افغانستان ، باید با دفتر سیاسی این گروه گفت‌وگوهای رودررو داشته باشند.

در اعلامیه آمده‌است‌ که آلیس ویلز، معاون وزارت خارجۀ امریکا هفتۀ گذشته گفته‌بود که دریچۀ گفت‌وگوها به‌روی طالبان بسته نشده‌است پس نیاز است تا واشینگتن به‌جای جنگ بر راهبرد صلح، بیشتر تمرکز کند.

بانو ویلز افزوده بود که مهم‌ترین پیام واشینگتن برای طالبان این است که در گفت‌وگوهای صلح باز است و آن طالبانی‌که آمادۀ دست‌برداشتن از خشونت و قطع رابطه با هراس‌افگنان و پیروی از قانون اساسی افغانستان اند، می‌توانند در گفت‌وگوهای صلح، اشتراک کنند.

در اعلامیۀ طالبان همچنان آمده‌است که آنان برای امریکا دریک نامه روشن ساخته‌اند که: جنگ انتخاب ما نیست، بلکه بر ما تحمیل شده‌است. برای پایان‌دادن به اشغال، ما خواهان حل مسالمت‌آمیز برای مسألۀ افغانستان استیم.

اعلامیه می‌افزاید که اکنون امریکا و متحدانش باید بپذیرند که مسألۀ افغانستان را نمی‌توان از راه نظامی حل کرد، و اضافه کرده‌اند: ازاین پس، امریکا باید به‌جای جنگ به یک استراتیژی صلح‌آمیزی برای افغانستان، تمرکز کند.

دراین خبرنامه همچنان آمده‌است: استراتیژی‌های نظامی‌که بارها در طی ۱۷‌سال گذشته در افغانستان مورد آزمایش قرار گرفته‌اند تنها جنگ را تشدید می‌کنند و به درازا می‌کشاند و این، به‌سود هیچ‌یکی نیست.

این درحالی‌ست که پس‌از افزایش حملات طالبان بر شهرهای افغانستان و رد مکرر گفت‌وگوهای صلح از سوی این گروه، حکومت تصمیم گرفته تا دفتر سیاسی این گروه در قطر، بسته شود.

 1. صفی.الله محمدی :

  طالب.اسل.امرکاهی.است

 2. Omid Muhammad :

  طالبان کدام مردارخوراست ههههه

 3. فرهاد کوه کن :

  بلی چونکه اخطیارشان دردست اونها هست اگرنی چرا باافعانها صلح نمکند

 4. ﻭﻃﻦ دوست :

  با برادران خود صلح نماید نه با کفار

  • Ahmadoof Ahmadof :

   با برادر که واک واختیار صلح را ندارد صلح کردن یک کار بی فایده ساید باشد

  • ﻭﻃﻦ دوست :

   همیشه در خواست صلح را اشرف غنی نموده است و میتواند طوریکه دیده شده با حکمتیار صلح نمود و فعلا از برادر کشی دست برداشته است مشکلی هم ندارد

 5. Ahmadoof Ahmadof :

  اشتباه فکر دارید برادران. جنک با امریکا یها است. باکسی جنک داری باید با انها صلح کنی. و همه میدانند کا امریکا از اردو و پلیسی ملی قهرمان ما مانند افزار جنکی کار میکیرند. و تا صلح با امریکا نشود. صلح معنی ندارد. امریکا حرف اول جنک را میزند و مسولین حکومت وحدت ملی هم از ایشان تقلید کرده راه جنک را اعلان میکنند. اما وقتیکه حرف از صلح میاید باز خود را کنار کشیده صلح را کار حکومت افغانستان میداند. میدانید چراء؟ چون اکر صلح با امریکا شود دیکر نیاز به وجود حضورنظامیانشان نمی باشد. واین را امریکا کی تحمل دارد. انها اینجا منافع زیات دارند. که به هیچ قیمت به صلح حاضر نمیشوند.ونمی خواهند که صلح در افغانستان بیاید. دلایل زیات وجود دارد………. ویکانه چیزی که امریکایی هارا وادار به صلح میکنند اینست که امریکایی هابه جای مشوره در امور جنکی خودشان به طور کامل داخل جنک با طالبان شوند و از اردوی ملی و پولیس استفاده نکنند تا تلخی جنک را خودشان بچشند وجنازه هایشان به امریکا یکبار دیکر روان شوند انکاه رو به صلح میورند

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار