افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 14 آگوست , 2015 لینک کوتاه خبر :

طالبان آلت دست پاکستان اند!

گروهء طالبان یک وسیلهء راه اندازی جنگ نیابتی نظامیان پاکستان برضد امنیت افغانستان بوده است.

 

ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان، طالبان را یک وسیله راه اندازی جنگ نیابتی نظامیان پاکستان برضد امنیت این کشور می داند.

 

ریاست امنیت ملی افغانستان به این باوراست که در چندسال گذشته طالبان توسط حلقات خاص نظامیان پاکستان رهبری می شدند و به همین دلیل،پدیدهء به نام طالب از افغانستان نیست.

 

حسیب صدیقی سخنگوی این ریاست روز چهارشنبه دریک نشست خبری درکابل گفت، با درنظرداشت این واقعیت، جنگ جاری در افغانستان نیز بین الافغانی نمی باشد.

 

به گفته آقای صدیقی، گروهء طالبان یک وسیلهء راه اندازی جنگ نیابتی نظامیان پاکستان برضد امنیت افغانستان بوده است.

 

حسیب صدیقی گفت:

“جنگ ما بین الافغانی نیست، چون ثابت شد که درچند سال اخیر طالبان توسط کدام افغان رهبری نمی شد، بلکه توسط چند افسر نظامی پاکستان رهبری می شد، پدیدهء به نام طالبان از افغانستان نیست، بلکه یک وسیله راه اندازی جنگ نیابتی نظامیان پاکستان بر ضد امنیت افغانستان می باشد.”

 

آقای صدیقی همچنان گفت، تمام حملات خونین اخیر برکابل از سوی حلقات خاص نظامیان پاکستان به وسیلهءشبکه حقانیراه اندازی شده است.

 

ریاست امنیت ملی بار دیگر ازایجاد اختلاف میان قوماندان های طالبان برسرتعیین رهبری این گروه یاد آوری کرد.

 

به گفتهء سخنگوی این ریاست، پس از مرگ ملا محمد عمر، انحصار طلبی قدرت ازسوی ملا اخترمحمد منصور سبب رنجش ملا ذاکر قیوم و ملا منصوردادالله از قوماندان های جنگی گروهء طالبان شده است.

 

با این همه، حسیب صدیقی سخنگوی ریاست امنیت ملی به مردم اطمینان می دهد که نیروهای افغان با تمام توان برای تامین امنیت افغانستان، کارخواهند کرد.

 

حسیب صدیقی می گوید:

 

“هم وطنان ما اطمینان داشته باشندکه اگر چه یک راه دور و سخت در مقابل داریم، هیچ نیرویی تحت هیچ ناماز هیچ نقطهء دنیا نمی تواند که مانع پیشرفت افغانستان شود. نیروهای امنیتی و دفاعی کشور بخاطر محافظت از باشنده گان، تمامیت ارضی، تامین امنیت و دفاع از قانون اساسی از هر شیوه، وسیله و هر تاکتیک ممکن استفاده خواهند کرد.”

 

آقای صدیقی افزود، ریاست امنیت ملی توانسته است درسه ماه گذشته548 تروریست را دستگیر کند و با کشف و ضبط مقدار زیاد مواد انفجاری، سلاح و مهمات مربوط به آنان، ازچندین حملهء خونین در مناطق مختلف کشور جلوگیری نماید.

 

تحلیلگران می گویند که حملات خونین اخیرطالبان برمناطق مختلف کابل مانند شاه شهید، اکادمی پولیس، قصبه و چهارراهی میدان هوایی بین المللی حامدکرزی خشم مردم و مقامات حکومت وحدت ملی را برانگیخت و سبب آن شده است تا پرده از حمایت وهمکاری پنهانی پاکستان از گروه های تروریستی برداشته شود و افغان ها خوبتر از قبل دوست و دشمن خود را بشناسند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار