افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, حوادث -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 16 می , 2016 لینک کوتاه خبر :

ضرب و شتم یک متعلم در مکتب لیسه ذکور میدان هوایی بگرام ولایت پروان

پروان

 

این دانش آموز سید عثمان نام دارد، او پنجشنبه هفته گذشته در مکتب لیسه ذکور میدان هوایی بگرام ولایت پروان به شکل بی رحمانه یی مورد شکنجه قرار گرفته است.

 

نزدیکان این دانش آموز گفتند که سید عثمان به دلیل اینکه کار خانگی خود را انجام نداده بود مورد لت و کوب استاد خود قرار گرفته است.

 

یکی از نزدیکان این دانش آموز که خواست نامش در خبر ذکر نشود گفت: وزارت معارف باید افراد مسلکی و تحصیل کرده را بعنوان آموزگار مقرر کند، نه یک آدم احساساتی را.

 

منبع می گوید آموزگاری که این دانش آموز را مورد لت و کوب قرار داده است باید مورد پیگرد قانونی قرار گرفته و از وظیفه سبک دوش شود.

 

در همین حال، مقام های محلی ولایت پروان نیز شکنجه شدن سید عثمان از سوی یک آموزگارش را تایید کرده و از آغاز برسی ها در این باره خبر دادند.

 

وحید صدیقی، سخنگوی والی پروان می گوید خبرهای از لت و کوب این دانش آموز که صنف دوم مکتب است را دریافت کرده است.

 

آقای صدیقی گفت: در مورد لت و کوب سید عثمان هیاتی از طرف مقام ولایت توظیف شده و درهمکاری با ریاست معارف این ولایت قضیه را برسی میکند.

 

سخنگوی والی پرون می گوید آنان در نظر دارند که بعد از بررسی همه جانبه، نتیجه تحقیق را به دسترس رسانه قرار دهد.

 

صدیقی همچنان می گوید این آموزگار شناسایی و مورد پیگرد قانونی قرار خواهد رسید.

 

ریاست معارف در پروان از این رویداد ابراز بی خبری کرده و می گوید این پسر خورد سال از سوی آموزگار نه بلکه از سوی یک فرد معتاد لت کوب شده است.

 

خانواده سید عثمان اما شکنجه شدن پسرشان از سوی معتاد را رد کرده و می گوید زمان که سید عثمان به مکتب رفت از صحت کامل برخور دار بود اما هنگام برگشت او (سید عثمان) به مشکل خود را به خانه رسانده است.

 

شماری از جامعه شناسان در کشور می گویند اگر کودکان در زمان کودکی شان مورد لطف و محبت قرار نگیرند و با آنان رفتار خشونت آمیز شود، در آینده فردی خشن بار خواهند آمد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار