افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 9 اکتبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

صلیب سرخ هم از افغانستان دلسرد شد!!

صلیب سرخ

به گفته رئیس کمیتۀ جهانی صلیب سرخ در افغانستان، این اداره قصد دارد فعالیت هایش در کشورمان را محدود سازد!

مونیکا زینارلی، رئیس این کمیته در افغانستان، در نشست خبری گفت که در نُه ماه گذشته سه بار حملاتی بر کارمندان این اداره انجام شده که این کمیته و فعالیت‌های شان را متأثر ساخته است.

خانم زینارلی گفت، آنان پس از مشوره با دفتر مرکزی شان، به این نتیجه رسیده اند که حضور شان را در افغانستان محدود و کم سازند.

او افزود: ما به این تصمیم رسیدیم که راهی دیگر نداریم؛ به جز این که در افغانستان به ویژه شمال، حضور و فعالیت‌های خود را کم کنیم. از حالا تا پایان سال، دفترهای ما در کندز و میمنه مسدود خواهد شد و دفتر مرکزی ما در مزارشریف بسیار محدود می‌گردد. ممکن که مرکز اورتوپیدی ما در مزارشریف به زودی باز گردد، ما روی این غور می‌کنیم که مرکز خود را به یک شریک متعهد بسپاریم.

رئیس کمیتۀ جهانی صلیب سرخ در افغانستان گفت که آنان این کشور را ترک نمی‌کنند؛ بلکه تلاش دارند که تهدیدات کاهش یابد و به صورت بهتر با قربانیان جنگ کمک کنند.

به گفتۀ وی، کمیتۀ جهانی صلیب سرخ، روی فعالیت‌هایش در سایر نقاط افغانستان نیز غور می‌کند و تلاش دارد با شیوه‌ای خدمات بشری را ارائه کنند که به زندگی کارمندان شان آسیب نرسد.

کمیتۀ جهانی صلیب سرخ در افغانستان، در حالی به کاهش فعالیت‌هایش تصمیم گرفته است که در دسامبر سال گذشته یک کارمند این اداره به مدت چهار هفته ربوده شد.

پس از آن در ماه فبروری امسال، مخالفان مسلح دولت بر کاروان کارمندان صلیب سرخ در جوزجان حمله کردند که شش کارمند این اداره کشته شدند و دو تن دیگر اختطاف و پس از دو ماه رها گردیدند.

در آخرین مورد، یک فزیوتراپیست خارجی صلیب سرخ در مرکز اورتوپیدی شهر مزارشریف از سوی یک بیمار با ضرب گلوله به قتل رسید.

خانم زینارلی، اما تأکید کرد که تصمیم آنان وابسته به مصؤونیت جانی کارمندان این اداره است و هرگاه در افغانستان امنیت بهبود یابد، به فعالیت‌های شان ادامه خواهند داد.

 

 

 

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار