افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 19 سپتامبر , 2012 لینک کوتاه خبر :

صلاح الدین ربانی حکومت را محکوم کرد!

صلاح الدین ربانی پسر برهان الدین ربانی حکومت را به بی توجهی در پیدا کردن عاملان ترور استاد ربانی محکوم می کند.
صلاح الدین ربانی رییس شورای عالی صلح که در مراسم گرامیداشت از سالگرد کشته شدن استاد برهان الدین ربانی رییس سابق شورای عالی صلح سخن می زد، حکومت را بی توجهی در پیدا کردن عاملان ترور استاد ربانی محکوم کرده و گفت که با وجود اینکه یک سال از کشته شدن استاد ربانی می گذرد، اما هنوز هم حکومت هیچ معلوماتی را در این باره ابراز نداشته و این موضوع مبهم مانده است.
وی از حکومت خواست تا به طور دقیق عاملان ترور استاد ربانی را شناسایی کرده و معرفی کند.
وی افزود که با تجلیل از مراسم شهادت رهبران کشور، می توان به وحدت ملی رسید چون این افراد هرگز در تلاش رسیدن به اهداف قومی و شخصی نبودند و برای رسیدن به وحدت ملی تلاش می کردند.
کریم خلیلی معاون دوم ریاست جمهوری کشور، استاد ربانی را شخصیتی نمونه دانسته و گفت که وی برای اینکه موضوع صلح به انحراف کشیده نشود، حاضر شد رییس شورای عالی صلح شود.
وی افزود که نباید گذاشت تا صلح از بستر ملی به بستر قومی کشیده شده و وسیله ای برای سوء استفاده خارجی ها شود.
وی بار دیگر از مخالفان مسلح دولت خواست تا سلاح هایشان را بر زمین گذاشته و با قبول ارزش های نوین مردم افغانستان به پروسۀ صلح بپیوندند و از اسارت کشورهای بیگانه، که به دستور آن ها کشورشان را خراب می کنند، خارج شوند.
وی افزود که در حال حاضر و بعد از سال 2014، کشور با چالش هایی روبرو خواهد بود که برای فایق آمدن بر این چالش ها، باید به وحدت ملی روی آورد.
وی همچنان ساخت فیلم توهین آمیز به پیامبر اسلام (ص) را شدین تقبیح کرده و از حکومت امریکا خواست تا جدن با عاملان ساخت این فیلم، برخورد جدی کنند.
وی خطاب به حکومت امریکا گفت: «چرا تروریزمی را که در حال نابود شدن است با ساخت چنین فیلم هایی قوی می سازید زیرا بیشترین سود را از ساخت چنین فیلم ها، تروریزم و افراطیت می کند.»
فاروق وردگ وزیر معارف صلح را ضرورت بشری و از نیازمندی های مهم مردم افغانستان دانسته و گفت که استاد ربانی در نتیجۀ یکی از مظلومانه و ناجوانمردانه ترین حملات کشته شد.
به دستور رییس جمهور، کمیسیونی برای برگزاری مراسم گرامیداشت از کشته شدن استاد ربانی تحت ریاست فاروق وردگ ایجاد شده است که فاروق وردگ در این باره از رییس جمهور تشکری کرد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار