افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه 2 -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 16 آوریل , 2012 لینک کوتاه خبر :

صدیقی:36 نفر از مهاجمان درحملات اخیر افغانستان كشته شدند

سخنگوی وزارت كشور روز دوشنبه اعلام كرد در جریان سلسله حملات انتحاری و درگیری های مسلحانه اخیر در كابل، لوگر، پكتیا و ننگرهار ، 36 نفر از مهاجمان كشته شدند.

صدیق صدیقی افزود: 15 نفر از این مهاجمان در كابل و مابقی آنان در ننگرهار، لوگر و پكتیا توسط نیروهای امنیتی كشته شدند.

وی گفت: یك نفر از این مهاجمان وابسته به شبكه حقانی از ولایت ننگرهار دستگیر و اعتراف كرده است كه در پاكستان آموزش حمله تروریستی فراگرفته است.

كابل  بعد از گذشت 20 ساعت درگیری های مسلحانه و وقوع انفجارهای متعدد در روز گذشته و امروز و با كشته شدن مهاجمان انتحاری توسط نیروهای امنیتی این كشور ،به آرامش بازگشت.

حمله مهاجمان مسلح و انتحاری به مراكز مهم دولتی و خارجی مستقر در كابل از ساعت 14 دیروز (یكشنبه) آغاز و تا ساعت هفت و 30 صبح امروز (دوشنبه) ادامه یافت.

درگیری های مسلحانه با كشته شدن تروریست ها در صبح امروز در منطقه وزیر محمد اكبرخان و در ‘ساحه دارلاامان’، كابل خاتمه یافت.

درگیرهای ‘پل چرخی’ كابل نیز شب گذشته با كشته شدن مهاجمان پایان یافت.

در این درگیری ها هشت نظامی افغان كشته و 41 نفر هم زخمی و پنج غیر نظامی نیز مجروح شدند.

وزارت كشور نیز با انتشار بیانیه ای روز دوشنبه اعلام كرد كه در عملیات دیگر نقاط این كشور علیه گروه شورشی طالبان در شبانه روز گذشته 42 نفر از اعضای این گروه كشته و 37 نفر هم دستگیر شدند.

به نقل از این بیانیه در این عملیات كه در ولایت های ننگرهار، لغمان، زابل، بلخ، قندهار و هلمند انجام شد، مقدار زیادی مهمات، مواد منفجره و تعدادی سلاح های سبك و سنگین نیز به دست نیروهای پلیس افتاد.

وزارت دفاع  هم با انتشار بیانیه ای اعلام كرد كه طی 24 ساعت گذشته، سه سرباز ارتش این كشور در درگیری با طالبان كشته و 15 نفر هم زخمی شدند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار