افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 13 اکتبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

صدیقی: طالبان در غزنی سرکوب خواهند شد

وزارت داخله افغانستان تایید می کند که درگیری ها میان نیروهای امنیتی و طالبان مسلح از شب گذشته تا کنون در چندین بخش شهر غزنی ادامه دارد.

 

وزارت امور داخله از فرستادن نیروهای تازه نفس به شهر غزنی خبر می دهد، جایی که به گفته سخنگوی این وزارت در یک شبانه روز شاهد شش حمله تهاجمی طالبان مسلح بوده است.

 

صدیق صدیقی سخنگوی این وزارت می گوید که نیروهای امنیتی در برابر حمله های تهاجمی این گروه از حمله های زمینی و هوایی کار گرفته اند و هشدار می دهد که طالبان در این شهر تا بیست و چهار ساعت دیگر سرکوب خواهند شد:

 

“با تاسف که خبر های بدی داریم از حمله های دشمن در نقاط مختلف شهر غزنی، پاسخ ما این است که نیروهای امنیتی ما قوی باشند آنچنان که دیگر حمله های این گروه را نگذاشته اند پیروز شود.

 

یک حمله این گروه بر پوسته های پولیس ملی در ولسوالی گیرو ساعت شش و سی صبح روز گذشته بوده است و درگیری ها هنوز هم ادامه دارد، نیروهای ما تلاش می ورزند تا این حمله ها را عقب بزنند.”

 

حمله تهاجمی طالبان مسلح بر شهرغزنی پس از پاکسازی شهر کندز از حضور این گروه صورت می گیرد.

 

این گروه دو هفته پیش بر شهر کندز حمله کردند و این شهر را زیر اداره شان در آوردند، اما وزارت امور داخله دیروز گفت که این شهر به گونه کامل از وجود طالبان پاکسازی شده است و باشنده گان شهر کندز در حال بازگشت به خانه های شان هستند.

 

وزارت داخله می گوید که طالبان حمله های شان را بر بخش های از شهر غزنی و پوسته های نیروهای امنیتی حوالی ساعت 2 شب دوشنبه آغاز کرده اند.

 

به گفته صدیق صدیقی این گروه نخست بر پوسته های نیروهای امنیتی در ساحات شهباز و اسفندی شهر غزنی حمله کردند و پس از آن حمله های تهاجمی شان را آغاز کردند.

 

همچنان وزارت داخله می گوید که حمله بر پوسته های نیروهای امنیتی در ولسوالی گیرو ولایت غزنی از سوی طالبان، صبح روز گذشته آغاز شده است و تا کنون این درگیری ها ادامه دارد.

 

صدیق صدیقی سخنگوی وزارت امور داخله هم چنان از حمله های تهاجمی این گروه از سه بخش بالای پوسته های نیروهای امنیتی در شهر غزنی و انفجار پُل که سبب مسدود شدن راه ولسوالی های گیلان، مقر و آب بند این ولایت شده است، سخن می زند.

 

صدیقی می گوید که نیروهای امنیتی عملیات هوایی و زمینی را در این ساحات آغاز کرده اند:

 

“به مردم شریف ولایت غزنی اطمینان می دهیم که از هر گونه تلاش برای تامین امنیت جان باشنده گان شهر غزنی کار خواهیم گرفت. مردم زیر تاثیر تبلیغات نروند در هر جایی که هستند به مصونیت خود هم فکر کنند و از نیروهای امنیتی شان هم حمایت کنند تا این شهر را به زود ترین فرصت انشاالله از این گروه پاکسازی کنیم.

 

اردوی ملی و پولیس ملی به گونه هماهنگ کار می کنند تا تهدید ها در این شهر از میان برداشته شود و ما مسیر شاهراه را که پس از انفجار مسدود شده، دوباره بازسازی می کنیم.”

 

حمله بر ماموریت سوم حوزه اول شهر غزنی نه صبح روز گذشته آغاز شده است و به گفته وزارت امور داخله مهاجمان از پا در آورده شده اند.

 

حمله تهاجمی دیگری این گروه بر ساحه روضه شهر غزنی بوده است، اما وزارت امور داخله می گوید که طالبان از این حمله نیز دستاوردی نداشته اند.

 

با این همه شماری از نماینده گان غزنی در ولسی جرگه از حکومت افغانستان می خواهند تا هر چه زودتر این شهر را از وجود طالبان مسلح پاکسازی کند و نگذارد که باشنده های شهر غزنی به سرنوشت مردم کندز رو به رو گردند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار