افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 2 ژوئن , 2016 لینک کوتاه خبر :

صدور حکم اعدام بیش از ۷ صد تن از سوی دادگاه های افغانستان

دادگاه

 

حکم اعدام بیش از ۷ صد تن از سوی دادگاه های افغانستان صادر شده است و در انتظار توشیح رییس جمهور است.

 

معاون دوم رییس جمهور در دومین گفتمان سالانه حقوق بشرمیگوید، روند اعدام ها در افغانستان به حالت نیمه تعلیق در آمده است و با تعدیل قوانین جزا شرایط اعدام بر مجرمان محدود خواهد شد.

 

در دومین نشست سالانه گفتمان ملی حقوق بشر حکومت افغانستان بار دیگر بر عملی شدن تعهدات این کشور در برابر جهانیان از بهر رعایت از قوانین و کنوانیسون های حقوق بشری تاکید ورزیده شد.

 

سرور دانش، معاون دوم رییس جمهور میگوید، ” بیش از ۷۰۰ تن محکوم به اعدام اند و به توشیح رییس جمهور مانده  و این روند به حالت تعلیق و نیمه تعلیق است و با تعدیل قوانین جزا شرایط اعدام محدود تر و کمتر شده و اکثر جرایم اعدام پیش بینی شده اما حبس ابد در نظر گرفته نشده است.”

 

اتحادیه اروپا دست آورد ها در پیوند به مسایل حقوق بشری را درسال های پسین خوب توصیف کرده و اما از شکننده بودن آن هشدار میدهد زیرا وضعیت جنگی و چالش های اقتصادی و سیاسی را نگران کننده میداند.

 

مایکل ملیبن، نماینده ویژه اتحادیه اروپا در افغانستان میگوید، “دست آورد ها شکننده است اما از سال ۲۰۰۱ به این طرف دست آورد های و پیشرفت ها در پیوند به عدالت، حقوق زنان، حقوق بشر و آزادی بیان باید حفظ شده و نشست های وارسا و بروکسل فرصت برای تعهد دوباره جامعه جهانی را مساعد می سازد.”

 

در پایان این نشست وزارت خارجه افغانستان بار دیگر بر عملی کردن تعهدات حقوق بشری در کشور تاکید ورزید.

 

به تازگی حکومت افغانستان ۶  تن را به دلیل سازماندهی رویداد های هراس افگنانه در زندان پلچرخی کابل اعدام کرد

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار