افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 13 می , 2017 لینک کوتاه خبر :

صدر اعظم جرمنی مخالف افزایش حضور نظامیان این کشور در افغانستان است.

 

مرکل اعلام کرد: در نظر ندارد تا حضور نظامی جرمنی را در افغانستان گسترش دهد اما وی تاکید کرد که جرمنی همچنان با اعضای ناتو در افغانستان به همکاری‌های خود ادامه خواهد داد.

ینس‌ ستولنبرگ سرمنشی سازمان ناتو پس از سفرش به انگلیس، برای افزایش نیروهای این سازمان در افغانستان با مقامات جرمنی دیدار کرد.

 

سرمنشی ناتو پس از گفت‌وگو با مقامات جرمنی در نشست خبری مشترک با آنگیلا مرکل صدراعظم جرمنی اعلام کرد که سازمان ناتو در حال بررسی ماموریت آموزشی خود در افغانستان است و تا چند هفته آینده در مورد تعداد عساکر مورد نیاز ناتو در افغانستان تصمیم می‌گیرد.

 

مرکل صدراعظم جرمنی نیز اعلام کرد: در نظر ندارد تا حضور نظامی جرمنی را در افغانستان گسترش دهد اما وی تاکید کرد که جرمنی همچنان با اعضای ناتو در افغانستان به همکاری‌های خود ادامه خواهد داد.

 

وی افزود: نیروهای جرمنی به پیشبرد ماموریت آموزشی خود در شمال افغانستان ادامه خواهند داد.

 

از سویی هم در کمتر از دو هفته آینده قرار است نشست سران ناتو در بروکسل برگزار شود و این سازمان در مورد اعزام عساکر بیشتر به افغانستان نیز تصمیم خود را اعلام خواهد کرد.

 

سرمنشی ناتو پس از دیدارش با ترزا می نخست‌وزیر انگلیس اعلام کرده بود که در صورت افزایش احتمالی نیروهای سازمان ناتو در افغانستان، نیروهای رزمی این سازمان به افغانستان اعزام نخواهند شد بلکه این نیروها بر ماموریت آموزشی ناتو در کشور تمرکز می‌کنند.

 

در حال حاضر بیش از هزار نیروی جرمنی در شمال افغانستان مستقر هستند که به نیروهای امنیتی افغان آموزش می‌دهند.

 

این در حالی است که پلان افزایش نظامیان امریکایی در افغانستان به دونالد ترمپ رییس‌جمهور امریکا برای تایید نهایی پیشنهاد شده است.

 

طرح جدیدی که از سوی مقامات نظامی امریکا پیشنهاد شده است بر افزایش نظامیان امریکایی و ناتو در افغانستان تاکید دارد.

 

برخی از کارشناسان معتقد هستند هر چند که ترمپ تصمیم نهایی خود در این مورد را اعلام نکرده است، اما به نظر می‌رسد که این پلان از سوی رییس‌جمهور امریکا مورد تایید قرار بگیرد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار