افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 30 آوریل , 2016 لینک کوتاه خبر :

شکست عملیات عمری طالبان مسلح در کندز

طالبان

قوماندان امنیه کندز می‌گوید، برخی از قرا و قصبات ولسوالی های چهار دره و امام صاحب تا هنوز بدست شورشیان طالب بوده، اما به این معنی نیست که گویا طالبان مسلح در این ولسوالی ها تسلط کامل دارند.

جنرال قسیم جنگل باغ افزود:

“دشمنان افغانستان عملیاتی را به راه انداختند بنام عمری، الحمد الله این عملیات به مقاومت سراسر کندز روبرو شد و شکست خیلی قوی خورد. اکنون تمام ولسوالی ها پیش دولت است و هیچ جای پیش آنها نیست.”
در ولسوالی های چهار دره و امام صاحب عملیات نظامی جریان دارد.

در ولسوالی های چهار دره و امام صاحب عملیات نظامی جریان دارد.

قبل از این گزارش های به نشر رسیده اند که گویا نیرو‌های دولتی ولسوالی چهار درهء کندز را از وجود طالبان تصفیه کرده و همه مناطق این ولسوالی در تسلط دولت قرار دارند.

جنرال قسیم جنگل باغ در ادامه صحبت خود گفت، در درگیری‌ها بین نیروهای امنیتی افغان و جنگجویان طالبان در ولسوالی چهار دره تلفاتی زیاد به طالبان وارد شده و چندین قوماندان مهم آنها کشته شده اند.

او گفت:

“در عملیات چهار دره چندین قوماندان بسیار قوی و بسیار جنگجوی طالبان کشته شدند. طالبان در جریان درگیری ها ۲۴ کشته داشتند و ۱۲ طالب اسیر گرفته شده که در حال حاضر در بازداشت ریاست امنیت ملی به سر می‌برند.”
در ولسوالی چهار دره تلفاتی زیادی به طالبان وارد شده و چندین قوماندان مهم آنها کشته شده اند.

در ولسوالی چهار دره تلفاتی زیادی به طالبان وارد شده و چندین قوماندان مهم آنها کشته شده اند.

جنگ در ولسوالی های چهار دره و امام صاحب کندز از دیر زمانی ادامه دارد و زنده‌گی مردم این ولسوالی ها را به خطر مواجه کرده است.

شماری از مردم منطقه گفته اند که به خاطر نا امنی‌ها خانه و منازل شان را ترک کرده و برای برگشت دوباره به مناطق شان اطمینان ندارند.

اما قوماندان امنیه کندز اطمینان می‌دهد که به زودی این دو ولسوالی به طور کامل از وجود طالبان پاکسازی می‌شود.

جنرال جنگل باغ گفت، بازگشت بیجا شده‌گان در برخی از روستا های آزاد شده مانند، کنم، بز قندهاری و اورتبلاق جریان دارد.

قبل از این سرپرست وزارت دفاع افغانستان در سفر اخیرش به کندز در اشاره به ولسوالی های که در امتداد دریا آمو موقعیت دارند، بخصوص ولسوالی امام صاحب گفته بود که این ولسوالی‌ها برای رسیدن شورشیان داخلی و خارجه به کشورهای آسیای میانه حیثیت دروازهء ورودی را دارند.

جنرال جنگل باغ گفت که در عملیات نظامی ولسوالی امام صاحب مناطق زیادی را دوباره تصرف کرده و حملات طالبان را دفع نموده اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار