افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 30 دسامبر , 2014 لینک کوتاه خبر :

شکست بدفرجام امریکا و ناتو در افغانستان

واشنگتن در وجود اداره جورج بوش، رییس جمهور ماجراجو و سفاک امریکا با سناریوی از قبل ساخته شده بنام 11 ستامبر و قتل عام 3000 انسان بیگناه، راه رابرای تحقق اهداف از قبل تعیین شده و جهانخوارانه خویش و بخاطر حضور مستقیم نظامی در منطقه، بدون مجوز شورای امنیت سازمان ملل به تجاوز و اشغال کشور ما پرداخت.

 

پس از اندک زمان کوتاه، امریکایی ها بنابر این تهدید بوش که «هرکی با ما نیست با تروریستان است!؟» ایتلاف تحمیلی نزدیک به 50 کشور هم پیمان و حاکمیت های وایسته و مزدور را تشکیل و زیر شعار «عملیات درازمدت آزادی!؟» جنگ نامحدود را از نظر زمانی و مکانی براه انداختند.

 

امریکا و ناتو به بهانه ی «مبارزه باتروریزم!؟»، «دفاع از حقوق بشر!؟ و استقرار دموکراسی!؟» در طی 13 سال حضور نامیمون نظامی ایشان در کشور ما با قتل و کشتار بیگناهان، ویرانی های بیشمار، ترویج فساد گسترده مالی و اقتصاد مافیایی ناشی از ترویج کشت و قاچاق مواد مخدر و حاکم ساختن مشتی از جنگ سالاران، قاتلان، قطاع الطریقان، متجاوزان به جان، مال و شرف مردم و تکنوکرات های فاسد و اجیر و اجنت های سازمانهای خرابکار منطقوی و بین المللی بر سرنوشت مردم بیگناه و بی دفاع ما، کدام کار را از پیش برده نتوانستند.

 

اخیرا اوباما این چپاول کننده جایزه «صلح نوبل» با اعلام پایان «ماموریت جنگی»، با افاده اینکه «افغانستان دیگر خانه امن برای تروریستان نیست!؟»، این ماموریت را «موفقیت آمیز!؟» اعلام نمود.

 

از جانبی جان مکین یکی از سناتور های امریکا، اعلام ختم ماموریت جنگی امریکا و ناتو را ناعاقبت اندیشانه دانسته و وضعیت بعدی افغانستان را چون اوضاع ناهنجار و آشفته کشور اشغال شده عراق پیش بینی نمود.

 

همگان آگاهی تمام دارند که با تداوم بی امنی و بی ثباتی تمام و ادامه انفجارها و انتحار ها بوسیله گروه های تروریستی و بنیادگرای اسلامی، افغانستان به یک کشور خون چکان مبدل گردیده و مردم به ماتم نشسته آن هرگز دم راحت نزده اند.

 

اسفناک تر از همه که در پایان این «ماموریت جنگی!؟»، اشغالگران امریکایی مهره های مزدور و مورد اعتماد خود را در وجود «حکومت وحدت ملی!؟» بالای شانه های ناتوان مردم ما تحمیل نمودند، طوریکه در 100 روزی که از زایش نا مبارک آن می گذرد هنوز نتوانسته است «وحدت ملی!؟» خود را در وجود حد اقل یک کابینه پوشالی نیز به نمایش بگذارد و…

 

ح. حریف

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار