افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 21 آگوست , 2012 لینک کوتاه خبر :

شکایت مردم از افزایش جرایم در ننگرهار

شهریان ننگرهار از افزایش جرایم جنایی در شهر جلال آباد شکایت دارند.

آن ها می گویند: استفاده از چاقو، برچه در میان جوانان این ولایت به فرهنگ مبدل شده و با اندک ترین برخورد لفظی، یکدیگر را با چاقو و کارد هدف قرار می دهند.

به گزارش یک، پولیس ننگرهار با تایید این مشکلات می گوید: میزان جرایم جنایی نسبت به سال گذشته در این ولایت کاهش یافته است.

بگفته ی او، در سال روان دو صد و پنجاه رویداد جنایی در ننگرهار ثبت شده، که از این شمار به نزدیک دو صد واقعه ی آن رسیدگی صورت گرفته و عاملان آن مجازات شده اند.

بیمارستان ننگرهار جایی است که در کنار سایر مریضان، برخی از جوانانی که با برخورد چاقو و کارد به دلایل گوناگون توسط هم ردیفان شان جراحت برداشته اند نیز تداوی می شوند.

چندین جوان هم اکنون در این بیمارستان تحت مداوا قرار دارند. بسیاری این جوانان بدون کدام مشکل جدی فقط با اندک ترین تنش لفظی، یکدیگر را با کارد و چاقو هدف قرار می دهند.

این اظهارات در حالی بیان می شوند که وسایلی مانند چاقو، برچه و کارد بگونه ی آزادانه در بازارهای کشور با قیمت پایین به فروش می رسد.

هرچند پیش از این وزارت داخله گفته بود که برنامه ای را برای گردآوری این وسایل روی دست دارد، اما به نظر می رسد تا کنون در این مورد اقدام عملی صورت نگرفته است.

afghanpaper

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار