افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 22 سپتامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

شکایت شماری از کارمندان قبلی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان

شماری از کارمندان قبلی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان که به شکل موقتی ایفای وظیفه می کردند ادعا دارند که حقوق امتیازی هفت هفته یی شان، پرداخته نشده است.

 

آنان می گویند که سه ماه قبل بیش از نُه صد کارمند تخنیکی کمیسیون انتخابات، هفت ماه پیش از تکمیل قرارداد از وظایف شان کنار زده شده و بر اساس قرارداد، در هر ماه باقی مانده از قرار داد، مستحق یک هفته معاش اند که باید برای شان پرداخت شود.

 

سید عبدالله افغانی یکی از همین کارمندان به نماینده گی از معترضین روز گذشته در کابل در صحبت با خبرنگاران چنین گفت:

 

” نُه صد و یازده تن که در پروژه الکت در کمیسیون مستقل انتخابات کار می کردند به اساس ضعف مدیریت رهبری کمیسیون پروژه ختم شد و این کارمندان قبل از ختم قرارداد شان از وظایف شان کنار زده شدند، به اساس قرارداد مستحق امتیازات اند و باید پول هفت هفته معاش شان پرداخته شود، امیدوار هستیم که ادارات مربوط این مساله را به گونه جدی بررسی کند.”

 

آنان همچنان می گویند که پول سفر های که به اساس حکم مقام های کمیسیون به ولایات و یا به مرکز داشته اند نیز تا کنون پرداخته نشده است.

 

گفته شده که از جمع این کارمندان 220 تن شان دوباره استخدام شده، اما کارمندان پیشین کمیسیون انتخابات می گویند که بیشتر این افراد از نزدیکان مقام ها و کمیشنران برگزیده شده اند.

 

دور اول انتخابات ریاست جمهوری افغانستان و شورا های ولایتی در شانزدهم حمل سال 1393 برگزار شد و سپس دور دوم انتخابات ریاست جمهوری در بیست و چهارم جوزاهمان سالبرگزار گردید.

 

در این حال کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان می گوید: موضوع کارمندان موقتی این کمیسیون تحت بررسی قرار دارد و این پول امتیازی از سوی نهاد تمویل کننده“UNDP Elect” بزودی پرداخته خواهد شد.

 

نورمحمد نور سخنگوی این کمیسیون به رسانه ها گفت: ممکن است این پروسه زمانگیر باشد:

 

“این مساله تحت بررسی “UNDP Elect” قرار دارد تا کنون ده ها جلسه از سوی همکاران تخنیکی کمیسیون مستقل انتخابات با این نهاد صورت گرفته، امیدوار هستیم این مشکل بزودی حل گردد، تمام قرارداد ها که صورت گرفته با “UNDP Elect” گرفته و کمیسیون ناظر بوده است و “UNDP Elect” حاضر به پرداخت این پول است.”

 

آقای نور همچنان ادعا های را که گویا انتخاب و استخدام بیش از دو صد تن از کارمندان از میان کارمندان موقت، بشکل سلیقوی صورت گرفته، رد کرد.

 

کارمندان موقتی قبلی کمیسیون مستقل انتخابات در حالی از برکناری و عدم پرداخت امتیازات شان شکایت دارند که گفته می شود بیکاری در افغانستان به اوج اش رسیده و سبب فرار هزاران جوان از کشور شده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار