افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 18 ژوئن , 2012 لینک کوتاه خبر :

شکایت شماری از باشندگان ولایت قندوز از نبود انرژی برق

شماری از نمایندگان مردم قندوز در ولسی جرگه از نبود انرژی برق در بخش هایی از این ولایت شکایت کردند.

به گفته آنان، در برخی از مناطق ولایت این ولایت، از جمله ولسوالی قلعه زال، مشکلات باشندگان همچنان باقی است و دولت در قسمت حل شان اقدامی نکرده است.

نظري تركمن نماينده مردم قندوز درولسي جرگه روز گذشته (یکشنبه) به خبرنگاران گفت که باشندگان قلعه ذال از مشکلات زیادی در قسمت های سرک، صحت و انرژی رنج می برند.

به گفته نظری، باشندگان ولسوالی قلعه زال در حال حاضر ازخرابي راه هاي مواصلاتي، كمبودمراكزصحي، نبود انرژي برق، نبوآب اشاميدني صحي وساير مشكلات شکایت دارند.

او هشدار دارد که اگر توجه کافی به مشکلات مردم این ولسوالی صورت نگیرد عواقب ناگواری باشندگان محل را تهدید می کند.

نماینده مردم قندوز در ولسی جرگه به دولت هوشدار داد ” اگر وزارت انرژي وآب درزمينه انتقال انرژي برق به اين ولسوالي توجه نكند، بزرگان قوم دراين ولسوالي تمامي پايه هاي برق، که انرژی برق وارداتي رابه شهرقندوز و برخي ازولايت هاي شمالي ومركزي انتقال مي دهد را واژگون خواهند کرد.”

باشندگان در حالی از نبود انرژی برق در بخش هایی از این ولایت شکایت کردند که در بسیاری از مناطق دیگر از جمله کابل نیز باشندگان ناحیه های مختلف از نبود برق و نیز قیمت بالای آن شکایت دارند.

در همین حال والی قندوز که برای بررسی مشکلات مردم قلعه زال به این منطقه سفر کرده است، به باشندگان این ولسوالی وعده داد که برای حل مشکلات شان، تلاش خواهد کرد.

به گفته آقای جگدلک، مقام های ولایت قندوز، تمامي پيشنهادات مردم قلعه زال رابا مقام هاي مربوط شريك ساخته و در جهت کاهش مشکلات اهالی این منطقه طرح هایی را روی دست می گیرند.

در همین حال حبيب الله محتشم ولسوال قلعه زال، نبود برق را از مشکلات اساسی این ولسوالی دانسته می گوید که وعده های مسوولان عالی رتبه برای حل این مشکل تاکنون عملی نشده است.

باشندگان ولسوالی قلعه زال می گوید که برق وارداتی تاجیکستان از مسیر این ولسوالی عبور کرده و به دیگر نقاط شمال کشور توزیع می شود اما به باشندگان محل توجهی صورت نگرفته است.

افغانستان به دلیل نداشتن بندهای آب معیاری نیازمند واردات برق از کشورهای همسایه است که در حال حاضر برق وارداتی از کشورهای تاجیکستان و ازبکستان بخش هایی از شمال و مرکز کشور را زیر پوشش دارد و برق وارداتی ایران نیز بخش هایی از ولایت هرات از انرژی برق بهره مند ساخته است.

بخدی

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار