افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 7 اکتبر , 2012 لینک کوتاه خبر :

شورشیان، 2 کودک را با ضرب گلوله کشتند.

alt

دو کودک از به شمول یک دختر نه ساله از سوی شورشیان در افغانستان با ضرب گلوله کشته شده اند.

این رویداد زمانی رخ داد که شورشیان از پدر این دو کودک خواسته بودند که وظیفۀ خود را به حیث یک پولیس ترک کند ولی وی خودداری کرد.

حنا و برادر ۱۶ ساله اش زلگی روز شنبه در منطقۀ عیدگاۀ ولایت غزنی در موتر پدرشان از سوی دو مرد مسلح سوار بر موترسایکل کشته شدند.

پدر آنان زلمی، روز یک شنبه گفته است که:« کودکانم در حال بازی در داخل موتر من بودند و طالبان شاید اینطور فکر کردند که من درموتربودم. آنان آتش گشودند واطفال مرا کشتند.»

وی اضافه کرد که طالبان به وی چندین بار اخطار داده بودند که اگر وی وظیفۀ خود را ترک نکند، خانواده اش به خطر خواهد افتاد.»

سخنگوی والی غزنی، فضل احمد سباوون این حملۀ هراس افگنان را محکوم کرده وگفته است که:« دلیل کشتن این کودکان از سوی طالبان این بوده است که پدر آنان به حیث پولیس برای شهرداری غزنی کار می کند.»

وی اضافه کرده است که:«آنان (طالبان) وی را اخطار داده بودند تا وظیفۀ خود را ترک و با آنان بپیوندد.»

یک شاهد عینی این رویداد به نام حمیدالله، گفته است که دو شخص مسلح که سوار بر موترسایکل بودند بر موتر حامل کودکان آتش گشودند و سپس از ساحه فرار کردند.

رژیم طالبان که بعد از حملۀ هدایت شده از سوی ایالات متحد امریکا در سال ۲۰۰۱ فرو پاشید، اغلب اشخاصی را که در دولت و یا ارگان های غربی کار می کنند را هدف قرار می دهند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار