افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 22 دسامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

شورای حراست به دنبال امتیاز طلبی

شماری از فعالان جامعه مدنی دیروز در نشستی در واکنش به گفته‌های برخی از اعضای شورای حراست و ثبات افغانستان می‌گویند که اعضای این شورا در پی امتیاز طلبی هستند.

 

این فعالان شماری از اعضای این شورا را به خیانت‌های بزرگ ملی متهم می‌سازند و می‌گویند که آنان با این کار‌هایشان کشور را به بحران می‌کشند.

 

عطاالله حیران فعال مدنی گفت: “آنان با استفاده از نام جهاد می‌خواهند سودجویی کنند؛ جهاد را تمام مردم افغانستان انجام داد‌ه‌اند، نفع جهاد را همیشه آنان می‌گیرند و از نام اسلام و جهاد استفاده می‌کنند”.

 

این فعالان مدنی در واکنش به گفته‌های برخی از اعضای این شورا می‌گویند که اگر کار و برنامه‌های این شورا خلاف قانون و در براندازی نظام باشد و برای سودجویی و قدرت طلبی فعالیت کنند، مردم و فعالان جامعه مدنی هرگز اجازه چنین کاری را به آنان نخواهند داد.

 

همچنان این فعالان جامعه مدنی از حکومت می‌خواهند که اختلاف‌های درونی را کنار بگذارند و برای آبادی و ثبات کشور کارهای عملی و جدی کنند.

 

یوسف امین زازی یکی دیگر از فعالان مدنی تصریح کرد: “ما از حکومت می‌خواهم که در راستای ثبات و آبادی کشور جدیت به خرج دهند؛ بیدار شوند و دیدگاه‌هایشان را تغییر دهند”.

 

این درحالی است که هفته پیش شماری از سران مجاهدان و وزیران حکومت پیشین؛ شورایی به نام حراست و ثبات افغانستان ایجاد کردند و به گونه‌ی جدی از بعضی عملکردهای حکومت انتقاد کردند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار